ZWIĘKSZ POZIOM ENERGII…

ZWIĘKSZ POZIOM ENERGII…

ZWIĘKSZ POZIOM ENERGII… 300 466 FitNow - treningi personalne

9.Zaatakuj swoje zmysły… Różne zapachy dodają energii, więc wdychaj ostre zapachy, jak olejek jałowcowy, melisa lekarska albo mięta. Pobudź swoje kubki smakowe ostrym jedzeniem zawierającym chilli, by przyspieszyć metabolizm i stymulować używanie zgromadzonych zapasów tłuszczu.

10.Pamiętaj o nawadnianiu… Niewystarczająca ilość wody w organizmie powoduje zmniejszenie objętości krwi, co oznacza słabsze dostarczanie mniejszej ilości tlenu do pracujących mięśni przez co będziesz się szybciej męczyć. Powinieneś wypijać około dwóch litrów wody dziennie.

11.Dobrze zoorganizuj swoją przestrzeń… Im lepiej zorganizujesz przestrzeń wokół siebie, tym więcej mentalnej i fizycznej energii zyskasz i będziesz mógł poświęcić ją na inne rzeczy. Pamiętaj, by pracować w odpowiedniej temperaturze, ponieważ jeśli w pokoju jest zbyt ciepło lub zbyt zimno, poczujesz się zmęczony i niemrawy.

12.Zażyj nieco światła… Jeśli pracujesz w słabo oświetlonym biurze, zrób sobie przerwę – zyskujemy więcej energii, gdy nasz mózg jest stymulowany przez krótkie fale niebieskiego światła w świetle słonecznym.

13.Podrasuj swoją dietę…Mężczyźni, których dieta jest uboga w błonnik są bardziej podatni na zmęczenie, niż faceci stosujący dietę o wysokiej zawartości błonnika. Pokarmy pełnoziarniste, jak brązowy ryż, płatki owsiane oraz chleb pełnoziarnisty są świetne w zapobieganiu gwałtownym skokom energii i ich spadkom.