ZRZUĆ TŁUSZCZ – ZACHOWAJ MIĘŚNIE…

ZRZUĆ TŁUSZCZ – ZACHOWAJ MIĘŚNIE…

ZRZUĆ TŁUSZCZ – ZACHOWAJ MIĘŚNIE… 1550 648 FitNow - treningi personalne

Trik 4. – Węglowodany są dobre…Tak, to prawda, że diety niskowęglowodanowe powodują szybką utratę tłuszczu, lecz trochę węglowodanów w diecie jest konieczne, by pomóc utrzymać ciało w trybie anabolicznym. Mięśnie potrzebują energii w postaci glikogenu, by poprawie funkcjonować. Gdy go brakuje, mięśnie mogą zacząć spalać same siebie w celu uzyskania energii. Nie dopuść do katabolizmu swoich ciężko zapracowanych mięśni! Kluczem jest odpowiednie ustawienie przyjmowania węglowodanów w czasie tak, by dostarczyć je do mięśni i zmaksymalizować spalanie tłuszczu. Najlepszy czas na węglowodany jest tuż po treningu, by uzupełnić zapasy glikogenu mięśniowego. Po treningu zjedz trochę węglowodanów prostych oraz produkt zawierający dużo białka. Zachowaj dzienne spożycie węglowodanów na poziomie 30-40% dziennych kalorii.

Trik 5. – Dużo białek… To zasada, której przestrzegać powinnaś na ślepo, ponieważ niezależnie od tego czy próbujesz zredukować tkankę tłuszczową czy zbudować mięśnie, spożycie białka zawsze powinno być na wysokim poziomie. Gdy trzeba ograniczyć kalorie, powinnaś ograniczać je z węglowodanów i/lub tłuszczów. Białko pomaga budować mięśnie i zachować je. Utrzymuj więc spożycie białka na poziomie około 2-3g na kilogram masy ciała. Staraj się stosować źródła białka takie jak chude mięso z kurczaka, indyka, białka jaj, chude mięso czerwone i białko serwatkowe.

Trik 6. – Oszukuj.. czasami… Tak, oszukiwanie w diecie od czasu do czasu może być korzystne jeśli chodzi o zrzucanie tłuszczu i utrzymanie mięśni. Oszukiwany posiłek może pomóc pobudzać hormon spalania tłuszczu, czyli leptynę, a także uzupełnić zapas glikogenu mięśniowego. Leptyna wyłącza się po kilku tygodniach diety. Jeżeli chcesz zachować leptynę, stosuj drobne oszustwa w diecie. Jedzenie węglowodanów może pomóc stymulować ten ważny hormon, ponieważ gdy jest on aktywny, spalamy tłuszcz! Ogranicz oszukiwane posiłki do dwóch w 4-tygodniowych cyklach.

Trik 7. – Jedz tłuszcze… Jeśli chcesz zminimalizować utratę mięśni i zmaksymalizować spalanie tłuszczu, dobrym pomysłem jest zachować odpowiednią ilość tłuszczu w diecie. Tak naprawdę diety o niskiej zawartości tłuszczu mogą zmniejszać ilość ważnych hormonów, które pomagają budować mięśnie. W dodatku, gdy zjadasz tłuszcz, możesz tak naprawdę pomóc zachować tkankę mięśniową i przełączyć organizm w tryb wykorzystywania tłuszczu jako paliwa. Jedz pokarmy, które zawierają dobre tłuszcze, jak np. migdały, awokado, orzechy i ryby. Staraj się, by 20-30% codziennych kalorii pochodziło z tłuszczów.

Warto wykorzystać powyższe taktyki… Jeśli tyle czasu poświęciłaś na pracę nad swoim ciałem – nie rezygnuj za szybko, unikaj pułapek i kontroluj swoją wagę…