ZNAJDŹ TRENING DLA SIEBIE…

ZNAJDŹ TRENING DLA SIEBIE…

ZNAJDŹ TRENING DLA SIEBIE… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Skuteczność programu treningowego, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim musi być on zgodny z indywidualnymi celami i stylem życia trenującego. W przeciwnym razie niestety nie będzie działać, nawet jeśli sprawdzał się w 100 innych przypadkach.
Wiele osób uczęszczających na siłownię nie wie tak naprawdę co ma robić. Niewątpliwie jest to frustrujące. Można oczywiście podglądnąć co robią inni, lecz to nie prowadzi do spektakularnych rezultatów. Prześledźmy zatem trzy najbardziej popularne programy treningowe. Zachęcamy Was do przetestownia chociaż jednego, jeśli nie będzie skuteczny, warto spróbować innego. Pamiętaj, niezależnie od tego czy treningi mają być wydajne czasowo, wydolnościowe, czy budujące masę mięśniową – zaczynając od tych programów, jesteś na najlepszej drodze do sukcesu.

1. Trening obwodowy na czas;

To jeden z moich ulubionych stylów treningowych. Jest wydajny, metaboliczny i łączy zarówno rozwój siły jak i mięśni. Oznacza to, że jest dobry dla każdego kto chce zwiększyć swoją siłę i wytrzymałość, jednocześnie zachowując szczupłą sylwetkę.
Niezależnie od tego czy wykonujesz proste ćwiczenia złożone czy zaawansowane ruchy – kluczem do właściwego treningu obwodowego jest wykonywanie 4 do 8 dynamicznych ćwiczeń angażujących więcej niż jeden staw bez odpoczynku pomiędzy seriami. Wykonuj ćwiczenia zarówno górnych jak i dolnych partii ciała. Pamiętaj – Nie ma czasu na odpoczynek!
Regularnie wykonywany program treningu obwodowego może przynieść efekty w przypadku zaledwie trzech treningów tygodniowo po 45-60 min każdy – polecam użycie wolnych ciężarów, by móc szybciej przechodzić z jednego ćwiczenia do kolejnego. Wszyscy znamy długie kolejki do maszyn na siłowni w godzinach szczytu, lecz trening obwodowy wymaga od nas minimalnego czasu na odpoczynek.
Twój program powinien wyglądać mniej więcej tak:

  • Dzień 1: Trening obwodowy
  • Dzień 2: Kardio
  • Dzień 3: Odpoczynek
  • Dzień 4: Trening obwodowy
  • Dzień 5: Kardio
  • Dzień 6: Trening obwodowy
  • Dzień 7: Kardio

Poniżej trening ze sztangą. Odpoczywaj 30-60 sek pomiędzy obwodami. Pamiętaj, że każdy trening ma pasować do ciebie, więc jeśli czujesz, że musisz coś zmodyfikować – NIE WAHAJ SIĘ !

 Obwód ze sztangą: powtórz 3-4 razy
Powtórzeń
 Podciąganie końca sztangi w opadzie tułowia 12
 Martwy ciąg ze sztangą 15
 Zarzut sztangą 10
 Przysiad ze sztangą w przodzie 12
 Wyciskanie sztangi w pionie 10
 Przysiad ze sztangą 15
 Taczka z PowerWheel  20