ZALETY TRENINGU FUNKCJONALNEGO…

ZALETY TRENINGU FUNKCJONALNEGO…

ZALETY TRENINGU FUNKCJONALNEGO… 300 502 FitNow - treningi personalne

Sceny z życia… Pochylasz się, by podnieść ciężką torbę z podłogi i słyszysz trzask – uszkodziłeś sobie część kręgosłupa. Ruchy wykonywane w życiu codziennym powodują bóle nawet u maratończyków i doświadczonych siłaczy. Właśnie dlatego dołączenie fitnessu funkcjonalnego do treningów jest takie ważne. Trening funkcjonalny skupia się na ćwiczeniach, które naśladują ruchy wykonywane przez nas w życiu codziennymDotyczy to przysiadów, sięgania, obracania się, podnoszenia przedmiotów z podłogi i unoszenia przedmiotów nad głowę”. Ćwiczenia funkcjonalne dodają kondycji ciału, dzięki czemu możesz poruszać się bardziej wydajnie podczas wykonywania codziennych czynności, a także unikniesz urazów.

Siła dzięki treningowi funkcjonalnemu… Trening funkcjonalny nie skupia się na trenowaniu specyficznych mięśni, jak bicepsy czy mięśnie brzucha, a bardziej na zyskiwaniu siły w wykonywaniu ruchów złożonych, które stosujemy w życiu codziennym. Ten typ ćwiczeń mniej zużywa mięśnie i stawy, a także pomaga poprawić koordynację, równowagę i stabilność. Uginanie przedramion z hantlami nie przekłada się na życie codzienne, ale uginanie przedramion połączone z przysiadem jest jak podnoszenie dziecka. To najlepszy sposób na przełożenie tego co robisz na siłowni na życie codzienne.
By twoje ciało mogło zachować kondycję, należy dołączyć fitness funkcjonalny do treningów. Oto kilka podstawowych ruchów i ćwiczeń funkcjonalnych, które pomogą wzmocnić twoje ciało.