WYZWANIE TRENINGU Z MASĄ CIAŁA…

WYZWANIE TRENINGU Z MASĄ CIAŁA…

WYZWANIE TRENINGU Z MASĄ CIAŁA… 300 464 FitNow - treningi personalne

3.Stosuj talię kart… Możesz sprawić, że twoje ćwiczenia z masą ciała staną się grą, jeśli skorzystasz z talii kart, by określić ilość wykonywanych powtórzeń. Przypisz inny kolor każdemu ćwiczeniu, które wykonujesz – trefl może oznaczać pompki, karo podciąganie, kier wykroki, a pik wyskoki. Umieść zakryte karty na podłodze i zacznij je odwracać. Numer, który znajduje się na karcie oznacza ilość powtórzeń, które powinieneś wykonać – dla kart bez cyfr, kontynuuj liczenie w górę. Walet to 11 powtórzeń, królowa 12, król 13, a as 14.
Możesz zmienić ilość wykonywanych powtórzeń dla jokera lub innych kart.

4.Wykonuj serie zmniejszane…Być może znasz serie zmniejszane stosowane w treningu z obciążeniem, ale możesz z nich korzystać również w ćwiczeniach z masą ciała. Trik polega na zmienianiu twojej mechanicznej przewagi. Zacznij od pozycji ciała, która sprawia że ćwiczenie jest trudne, a następnie stopniowo zmieniaj pozycję, by ułatwić sobie ćwiczenie, co pozwoli ci na wykonanie większej ilości powtórzeń.
Na przykład w przypadku pompek możesz zacząć z rękoma dotykającymi się nawzajem i wykonać tyle powtórzeń, ile zdołasz. Następnie rozstaw ręce na szerokość ramion. Gdy już nie możesz wykonać więcej powtórzeń w ten sposób, umieść ręce na ławeczce albo siedzeniu tak, by ciało było uniesione – jest to znacznie łatwiejsza pozycja do wykonywania pompek. Wykonuj powtórzenia, aż do pelnego wyczrpania.

5.Wykonuj Zmodyfikowane Burpee’s…Czasem znajdziesz się w miejscu, w którym nie będziesz miał dostępu do drążka do podciągania się ani nawet do drzewa albo rury, na których będziesz mógł się uwiesić, a twoim jedynym dostępnym sprzętem będzie podłoga pod twoimi nogami. Inaczej mówiąc – cela w więzieniu.
Tylko żartuję! (Chociaż, jeśli jesteś w więzieniu, nie oceniam cię).
W takim przypadku trudno jest znaleźć sposób na pracowanie nad plecami. Wykonaj to, co nazywamy „zmodyfikowanym burpee”. To klasyczny burpee, ale angażujący mięśnie szerokie grzbietu, dzięki czemu uzyskasz taki sam efekt jak podczas wykonywania podciągnięć i to bez sprzętu, na którym możesz zawisnąć.
Zrób przysiad i wyskocz nogami w tył w taki sposób, abyś wylądował w pozycji do pompki. A teraz przeskocz nogami z powrotem, ale wyląduj nimi po zewnętrznej stronie dłoni. Pomyśl nad podciągnięciem mięśni szerokich grzbietu, by przygotować nogi do pozycji potrzebnej do skoku, a później by wrócić do górnej pozycji. Jeśli zrobisz to właściwie, poczujesz to w swoich plecach następnego dnia.

Możliwości wiele, a wyobraźnia ludzka nieograniczona – nie ociągaj się więc i do roboty…