WYLUZUJ SIĘ…

Zwalcz stres za pomocą ćwiczeń...

czwartek, 6 września 2018

Każdego dnia, bez względu na to czy jesteś gospodynią domową czy inwestorem giełdowym - wszyscy bez wyjątku narażeni jesteśmy na stres. Istnieją dwa główne rodzaje stresu: dobry i zły. Ten z którym niestety mamy do czynienia na co dzień - to ten zły. Jest zły ze względu na to, że wywołuje w organizmie reakcje, które muszą być ignorowane...

Walka czy ucieczka?

Przykładowo stres powoduje, że twoje ciało zaczyna produkować więcej adrenaliny. To wywołuje w nas chęć walki lub ucieczki. Przeważnie nie da się tak po prostu wybiec z biura, a walka z kimkolwiek raczej też nie wchodzi w grę. W konsekwencji nauczyliśmy się tłumić te uczucia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy w stanie zatrzymać reakcję chemiczną. Z czasem zły stres może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i w konsekwencji do naprawdę fatalnych skutków dla naszego organizmu.

Prosty sposób…

Jednym z podstawowych sposobów na pozbycie się złego stresu są ćwiczenia fizyczne. Dzięki wykorzystaniu adrenaliny w dobry sposób – czyli przez ruch, nie będziesz musiał martwić się konsekwencjami zdrowotnymi nerwowych sytuacji w pracy czy w życiu. Wyjście na siłownię to idealne rozwiązanie, gdy jesteś zły, ponieważ pomoże osiągnąć stan spokoju i pozwoli znowu jaśniej spojrzeć na świat.