WAŻNY ELEMENT – CZAS…

WAŻNY ELEMENT – CZAS…

WAŻNY ELEMENT – CZAS… 300 466 FitNow - treningi personalne

Szara rzeczywistość… Wygląda na to, że w miarę jak się starzejemy, codzienność wymaga od nas, byśmy zrobili więcej w krótszym czasie. Nasze rodziny, przyjaciele, znajomi i pracodawcy żądają od nas poświęcenia im coraz więcej naszych drogocennych minut. Dodajmy do tego jeszcze fakt, że każdy z nas jest zaangażowany w sprawy zawodowe i prywatne. Zaczynając od pracy zarobkowej, poprzez płacenie rachunków i załatwianie spraw bieżących, kończąc na spotkaniach towarzyskich, treningach i rozrywce oraz innych, ważnych elementach naszego życia.
W efekcie tej pogoni, nam samym pozostaje bardzo mało czasu dla siebie. Oczywiście ważne jest ustalenie własnych priorytetów, ustawienie ich w odpowiedniej kolejności i przypisanie odpowiedniej ilości czasu do każdej czynności, ale nie zawsze wszystko idzie z planem… A przecież chodzi tylko o to, by szybko i łatwo znaleźć 5 -10 godzin tygodniowo pomiędzy obowiązkami, które można zlecić innym lub skondensować odpowiednio czas na nie przeznaczony. Mój kolega nazywa to odnalezieniem własnych 5%. A wiesz co jest interesujące w odnajdowaniu własnych 5%? Pomyśl? Na twojej liście na pewno znajdują się czynności, które twoim zdaniem muszą być koniecznie wykonane przez ciebie, a wcale tak nie jest (dotyczy to szczególnie kobiet). Więc twoimi 5% może być tak naprawdę 25% lub nawet 50%. Nieważne. Najważniejsze, że ktoś może ci pomóc, albo możesz zatrudnić kogoś do pomocy i w ten sposób rozluźnić swój napięty grafik.

Odżywianie… W tym wypadku większość osób niestety poległo już nie raz… Spowodowane jest to kilkoma czynnikami. Jednym z nich jest fakt, że nie wiedzą co powinni jeść, więc dokonują złych wyborów. Albo wiedzą co jeść, ale z jakiegoś powodu i tak źle wybierają. Rozwiązanie w obu przypadkach jest takie samo. Plan żywieniowy sprawi, że zawsze będziesz wiedział co jeść. Sprawi, że w sklepie spożywczym nie będziesz bezsensownie szukał regałów ze zdrową żywnością. Dzięki niemu codziennie po pracy będziesz miał przygotowany konkretny obiad. Dzięki niemu w pracy zawsze będziesz miał zdrowe pożywienie. Dzięki niemu poświęcisz czas na przygotowanie produktów, które można użyć do kilku posiłków w ciągu tygodnia. Na przykład pokrojone i przygotowane warzywa w niedzielę można użyć wieczorem do sałatek. Można je również dodać do potraw typu smażone warzywa. Pierś z kurczaka, którą przygotujesz w trakcie krojenia warzyw, można podać w formie grillowanej, pieczonej, duszonej itp.
Prawdopodobnie znasz powiedzenie „wczesne planowanie zapobiega złemu wykonaniu”. Świetnie się odnosi również do odżywiania. Będziesz wiedział kiedy w tygodniu robisz zakupy spożywcze. Będziesz wiedział jakie posiłki przygotujesz. Kup jedzenie na zaplanowane posiłki i przygotuj się do gotowania w największym możliwym stopniu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i będziesz lepiej odżywiać się w ciągu tygodnia.