TRENING PIŁKARSKI…

TRENING PIŁKARSKI…

TRENING PIŁKARSKI… 300 450 FitNow - treningi personalne

Plyometria;Plyometria jest formą treningu przeznaczoną przede wszystkim do budowania siły eksplozywnej nóg. W szybkich sprintach, które w trakcie meczu wykonywane są bardzo często, odczujesz korzyści z treningu plyometrycznego.
Przykładowe ćwiczenia plyometryczne, z których możesz skorzystać to bieganie z wyskokami w górę oraz biegi tzw „slow motion”, gdzie wykonujesz tak długie i wysokie kroki jak zdołasz. Możesz także wyznaczyć sobie kwadrat powierzchni boiska o boku około 60cm i skakać z jednego rogu na kolejny (trzymając stopy cały czas razem).

Wykroki;Wykroki wzmocnią mięśnie dwugłowe ud, pośladki i mięśnie czworogłowe. Wszystkie z nich pracują bardzo intensywnie podczas gry w piłkę nożną. Możesz użyć ciężaru własnego ciała lub trzymać w rękach hantle dla intensywniejszego treningu.

Wycieraczki stopami;To ćwiczenie doskonale wzmacnia mięśnie skośne brzucha, co wpłynie na moc twoich strzałów. By wykonać to ćwiczenie połóż się na plecach, rozłóż ręce na boki i unieś nogi pionowo w górę zachowując kolana proste. To jest twoja pozycja startowa. Utrzymując plecy stabilnie przy ziemi opuść nogi w jedną stronę rotując tułów do wysokości około 45 stopni nad ziemią. Następnie powróć do pozycji startowej i wykonaj ruch na drugą stronę.

Ćwiczenia w mostku;Ćwiczenia w pozycji mostku wzmacniają mięśnie dwugłowe, pośladki i dolne partie pleców. Wykonywanie różnych wariacji mostku zapewni ci stałe wyzwanie i stymulację do rozwoju, gdy staniesz się silniejszy. Możesz wykonywać standardowy mostek ze stopami płasko na podłodze i uniesionymi biodrami, lub umieścić stopy na stepperze lub innym wyższym obiekcie, co sprawi, że ćwiczenie będzie trudniejsze. Możesz także unieść jedną nogę z podłogi i wykonywać mostek tylko na jednej nodze. Pozycję mostku staraj się utrzymywać przez 20-30
sekund.