TRENING METABOLICZNY – MITY I FAKTY…

TRENING METABOLICZNY – MITY I FAKTY…

TRENING METABOLICZNY – MITY I FAKTY… 300 535 FitNow - treningi personalne

Mit 1 – Duża ilość ćwiczeń z wyskokiem jest świetna dla utraty tłuszczu… Ok, ćwiczenia z wyskokiem są świetne dla utraty tłuszczu, ale są okropne dla twoich stawów. Spójrz na opinie innych dotyczące planu intensywnych treningów. Zobaczysz mnóstwo ludzi z opaskami na kolanach, które muszą nosić ze względu na urazy.
Zamiast skakać na i ze skrzyni ze złączonymi stopami, spróbuj wskoczyć na 30 do 50 – centymetrową skrzynię obiema stopami. Następnie schodź ze skrzyni jedną stopą. Da to wszystkie korzyści dotyczące mocy oraz utraty tłuszczu bez niszczenia stawów.

Mit 2 – Powinieneś być wykończony pod koniec każdego treningu Trenuj ciężko, albo idź do domu? Raczej nie. Zaczęliśmy bardziej skupiać się na stopniu trudności programu niż na korzyściach, jakie możemy dzięki niemu zyskać. Ale jeśli jesteś tak obolały, że nie możesz poruszać się przez kilka dni, nie możesz trenować i uszkodziłeś swoje ciało w taki sposób, który utrudnia regenerację – to taki trening nie ma sensu. Gdy skończysz powinieneś się czuć tak, jakbyś miał wykonać jeszcze jedną serię lub ćwiczyć przez kolejne minuty. Zostaw sobie w baku trochę paliwa.

Mit 3 – Musisz trenować codziennie, jeśli naprawdę chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów…Jeśli nie czerpiesz żadnych korzyści z treningu, potrzebujesz treningu połączonego z regeneracją. Unikaj ćwiczenia dłużej niż przez dwa dni z rzędu. Dwa dni ćwiczeń, jeden dzień wolny to idealny sposób na regenerację dla większości osób regularnie treninjących.

Mit 4 – im szybciej się poruszasz, tym lepiej…Ćwiczenia metaboliczne nie muszą odbierać ci oddechu, by były efektywne. Dlaczego? Trening oporowy jest wspaniałym sposobem na zwiększenie metabolizmu. Jedne z badań dowiodły, że wzrost metabolizmu po sesji podnoszenia ciężarów dla całego ciała trwał 72 godziny.
Ruch, który musisz wypróbować to skłony w przód + wiosło. Pracujesz wówczas praktycznie nad każdym mięśniem ciągnącym w twoim ciele, zwłaszcza nad ramionami i biodrami, które są najbardziej metabolicznie aktywnymi tkankami.

Mit 5 – Ćwiczenia techniczne są dobrym dodatkiem do ciężkiego treningu… Niektóre popularne programy zachęcają do wykonywania dużej ilości powtórzeń w przypadku ćwiczeń technicznych, takich jak rwanie, podrzut i przysiad ze sztangą nad głową – nawet, gdy jesteś wykończony. Problem z tymi ćwiczeniami polega na tym, że twoja forma zawiedzie zanim uzyskasz reakcje metaboliczną. Właśnie dlatego warto trenować ćwiczenia tzw; samoograniczające. Są to ćwiczenia, których nie możesz wykonywać jeśli jesteś wyczerpany. Na przykład pompka. Po wykonaniu pewnej liczby pompek nie będziesz już w stanie unieść ciała nad podłogę. Inaczej mówiąc, ciężko je sknocić. Deska, podciąganie się i balans Ketteballs to inne, dobre przykłady.