TRENING METABOLICZNY – MITY I FAKTY…

TRENING METABOLICZNY – MITY I FAKTY…

TRENING METABOLICZNY – MITY I FAKTY… 300 535 FitNow - treningi personalne

Trening metaboliczny…Prawdopodobnie masz przyjaciela, który wygląda wspaniale dzięki intensywnemu planowi treningowemu – niezależnie od tego czy skorzystał z serii płyt DVD, zapisał się na obóz treningowy czy dołączył do hardcorowej grupy fitnessowej. Nie jest to zaskakujące. Pracuj ciężko, a zobaczysz rezultaty.
Skomplikowane, prawda?
Jednak to, że coś działa nie oznacza, że jest jednocześnie najlepszą opcją. Albo, że w ogóle jest dobrą opcją akurat w twoim przypadku. Te intensywne plany treningowe zawierają typ treningu zwany „treningiem metabolicznym”. Jego celem jest, mówiąc w skrócie, przyspieszenie twojego metabolizmu. Oznacza to, że będziesz spalać tłuszcz nie tylko podczas treningu, ale w pracy, w samochodzie, a nawet podczas snu.

Jak działa taki trening?Podczas typowego treningu w stylu metabolicznym, wykonuje się ćwiczenia oporowe w szybkim tempie, zwykle z krótkim odpoczynkiem pomiędzy ruchami. Na przykład robisz przysiady nieprzerwanie przez 20 sekund, odpoczywasz przez 10 sekund, a następnie przechodzisz do pompek na 20 sekund, znów odpoczywasz przez 10 sekund i powtarzasz cały cykl przez cztery minuty.

Tylko cztery minuty?Tak – treningi metaboliczne są krótkie. To część ich uroku. Osoby badane wykonujące 4-minutową rutynę podobną do tej powyżej, spalały 63 kalorie podczas treningu i dodatkowe 297 kalorii po wysiłku.
Istnieje powód, dla którego taki typ treningu jest obecnie bardzo popularny – on po prostu działa. Jeśli chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej, to jest najlepszy typ ćwiczeń jakie możesz wykonywać. Ale trening metaboliczny jest relatywnie nowy w świecie fitnessu i poznanie wszystkich elementów zajmuje trochę czasu.
Dlatego z pomocą najlepszych ekspertów od treningu metabolicznego, obaliłem 5 mitów dotyczących treningu metabolicznego.