TEST WYTRZYMAŁOŚCI MIĘŚNI…

TEST WYTRZYMAŁOŚCI MIĘŚNI…

TEST WYTRZYMAŁOŚCI MIĘŚNI… 315 452 FitNow - treningi personalne

Wytrzymałość mięśni można znacznie zwiększyć za pomocą treningu, jak również istnieje spora ilość testów, które można wykonać, by ocenić jej aktualny stan.

Test pompek… Test pompek stosowany jest do oceny wytrzymałości grup mięśniowych górnych partii ciała. Aby wykonać test pompek przyjmij pozycję pompki z dłońmi rozstawionymi na szerokość barków, nogami wyprostowanymi i utrzymując prostą linię ciała. Wykonaj najwięcej pompek jak tylko dasz radę w 60 sekund. Klatka piersiowa musi dotknąć podłogi przy każdym powtórzeniu. Powtórzenia, które nie spełniają tych kryteriów nie będą liczone.

 WYNIK
>49 Doskonały
42-48 Dobry
26-41 Przeciętny
18-25 Słaby
<17 Bardzo słaby

Test brzuszków… Ten test ma na celu ocenić wytrzymałość twoich mięśni brzucha. Połóż się na podłodze z nogami ugiętymi w kolanach pod kątem 90 stopni. Stopy muszą spoczywać stabilnie i płasko na ziemi. Trzymając ręce za głową (dłonie mogą być złączone za szyją) unieś tułów w górę do momentu, gdy łokcie dotkną kolan, a następnie opuść się z powrotem na podłogę. Wykonaj tyle powtórzeń ile zdołasz w ciągu 60 sekund.

 WYNIK
>51 Doskonały
48-51 Dobry
41-47 Przeciętny
38-40 Słaby
<37 Bardzo słaby

Test wyciskania na ławce… Alternatywą dla testu pompek jest test wyciskania na ławce. Mężczyźni powinni wykonywać go z obciążeniem 35kg, natomiast kobiety z 15kg. Test ten będzie wymagał użycia metronomu. Ustaw metronom na 60 uderzeń na minutę, połóż się na ławce poziomej ze sztangą nad klatką piersiową i dłońmi rozstawionymi na szerokość barków. Opuszczaj ciężar przez 2 uderzenia metronomu (2 sekundy) i wyciskaj ciężar również przez 2 sekundy, bez przerw. Test skończy się w momencie, gdy nie będziesz w stanie nadążyć za metronomem.

 WYNIK
>37 Doskonały
29-36 Dobry
18-28 Przeciętny
12-17 Słaby
<11 Bardzo słaby