TARCZYCA – UKRYTY WRÓG…

TARCZYCA – UKRYTY WRÓG…

TARCZYCA – UKRYTY WRÓG… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Podczas treningu interwałowego należy skupić się na konkretnych przedziałach czasowych o nieznacznej/średniej oraz dużej prędkości. (Definicja wolnego, średniego i szybkiego tempa jest zależna od twoich zdolności; nie porównuj się do innych). Gdy będziesz śledzić swoje postępy, twoje przedziały czasowe wolnego/średniego i szybkiego tempa będą dostosowywać się do bardziej agresywnego planu. Twoja prędkość również zostanie dostosowana. Rodzaj wykonywanej aktywności (bieganie na dworze, bieżnia, jazda na rowerze, orbitrek, rower stacjonarny) będzie zależał od twoich preferencji i zdolności. Dzięki spokojnemu i konsekwentnemu programowi powinieneś zauważyć drastyczne zmiany w poziomach kardiowaskularnych w ciągu 3 – 6 miesięcy.

Choroba Hashimoto a trening siłowy… Podczas układania programu treningu siłowego dla osób z chorobami autoimmunologicznymi rozplanowanie i postępy w znaczny sposób wpływają na twoje samopoczucie podczas wykonywania programu. Zbyt agresywny program sprawi, że poczujesz się zmęczony i pokonany, a z kolei program, który nie zmusza cię do robienia postępów sprawi, że będziesz znudzony. Kluczowe jest tutaj odnalezienie treningu pośrodku, czyli takiego, który będzie stawał się trudniejszy z czasem. Nasza metoda treningu indywidualnego skupia się na stabilności, sile i mocy (czasem) i zawiera połączenie powtórzeń (abyś mógł nauczyć się wykonywanych ćwiczeń) oraz staje się trudniejszy (abyś mógł robić postępy). Dokonujemy tego zmieniając serie, powtórzenia, tempo oraz stabilność (podstawa wsparcia). Najpierw naszym celem jest skupienie się na kilku różnych treningach, żebyś mógł nauczyć się właściwego sposobu ćwiczenia. Co 4 – 6 tygodni wprowadzamy nową fazę treningu do twojego programu, by upewnić się, że uczysz się różnych ćwiczeń i technik treningowych. Takie podejście pozwala na połączenie konsekwencji i postępów oraz daje szansę na samodzielne rozpoczęcie ćwiczeń.

Odżywianie się a choroba Hashimoto… Jeśli walczysz z chorobą Hashimoto już od jakiegoś czasu, istnieje spora szansa, że musisz stracić na wadze. Dietetyk pomoże ci ułożyć program odżywiania, abyś mógł osiągnąć szybkie, ale zdrowe rezultaty. Nie wierzymy w mordercze diety. Naszym celem jest uczenie prawidłowego odżywiania dla ciała, by zapewnić osiągnięcie najlepszych możliwych rezultatów.
W intrenecie można znaleźć wiele prawdziwych i nieprawdziwych informacji, co często prowadzi do frustracji. Jeśli borykasz się z chorobą Hashimoto, porozmawiaj z nami o programie, który będzie dla ciebie bezpieczny i efektywny.
Zapraszamy do Centrum Treningów Personalnych i Poradni Dietetycznej Fitnow w Krakowie lub na kontakt trener@fitnow.pl