Prowadzi to do zyskiwania na wadze i nie jest to coś, czego można pozbyć się za pomocą ćwiczeń. Po zdiagnozowaniu niedoczynności tarczycy/ choroby Hashimoto ważne jest leczenie za pomocą odpowiednich środków farmakologicznych.
Ćwiczenie z chorobą Hashimoto… Kluczem do ćwiczenia z chorobą Hashimoto jest praca w obrębie własnych możliwości i czynienie stopniowych kroków ku lepszemu zdrowiu. Ćwiczenia kardiowaskularne, trening siłowy oraz rozciąganie to ćwiczenia, które mogą okazać się korzystne. Jeśli zażywasz odpowiednie leki, ćwiczenia i właściwe odżywianie pomogą ci stracić na wadze i zyskać lepszą formę. Jednak jeśli nie przyjmujesz odpowiednich leków, możesz przybierać na wadze lub mieć problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej. Istnieje wiele rodzajów programów treningowych, ale spokojne, progresywne ćwiczenia są tutaj najlepszym rozwiązaniem.
Choroba Hashimoto a ćwiczenia kardiowaskularne… Jeśli stosujesz program oparty na ćwiczeniach kardio, kluczem jest rozpoczęcie od czegoś osiągalnego. Musisz rozpocząć powoli (od chodzenia lub spokojnego joggingu), by utrzymać stałe tempo przez dłuższy czas. Gdy twoje ciało zacznie się do tego przystosowywać, możesz zacząć dodawać krótkie okresy zwiększonej prędkości (szybsze chodzenie lub jogging). Gdy twój organizm zacznie przystosowywać się również do tej aktywności (w ciągu 2 – 3 miesięcy), powinieneś rozpocząć bardziej formalny poziom treningu interwałowego.
You must belogged in to post a comment.