STAGNACJA – WALCZ!!!

10 wskazówek, dzięki którym zwalczysz zastój w budowaniu mięśni...

poniedziałek, 16 Wrzesień 2019

3. Wykonuj trening-100 powtórzeń; Odnoszę się tutaj do niezwykle trudnego treningu składającego się ze 100 powtórzeń. Dwa treningi na całe ciało w tygodniu, przez 3-4 tygodnie powinny pomóc ci przełamać zastój.
Przykładowo:
1. 100 pompek
2. 100 brzuszków
3. 100 przysiadów
4. 100 burpees
Celem jest wykonanie 100 powtórzeń każdego ćwiczenia w jak najkrótszym czasie. Nie musisz za jednym razem wykonywać wszystkich powtórzeń danego ćwiczenia. Pomieszaj je i zmniejsz ilości powtórzeń niektórych ćwiczeń – np. 15 pompek, 20 brzuszków, 10 burpees, 20 przysiadów, 10 pompek, itd. Zapisz czas trwania obwodu. Staraj się następnym razem wykonać go szybciej.

4. Odwróć wszystko do góry nogami; Tak, wszystkim nam mówiono, że najpierw trzeba wykonywać duże ćwiczenia (mam nadzieję, że ćwiczysz przysiady), ale przez krótki czas można wykonywać „Trening Guido”. Wykonując trening Guido rozpoczyna się od uginania przedramion i wykonuje cały trening jakby od tyłu.
Nie tylko będziesz musiał wykonać wiosło sztangą z napompowanymi bicepsami, ale również sprostać całkowicie nowemu wyzwaniu. Będziesz musiał wykonywać większe ćwiczenia mając mniej energii niż zwykle.

5. Drzemka; Nie zawsze jest to możliwe, ale nic tak nie przywraca sił organizmowi, jak 30-minutowa drzemka. Schwarzenegger bardzo wierzył w drzemkę. Czołowi atleci zwykle ucinają sobie dwie drzemki dziennie, ale oni nie muszą siedzieć w biurze jak większość z nas.
Jeśli twoja praca lub życie nie pozwalają na ucinanie sobie drzemek, postaraj się chociaż znaleźć chwilkę, by zamknąć oczy na 15 minut.

6. Korzystaj ze stopera; Treningi na czas sprawiają mi największą frajdę. Za każdym razem, gdy masz mało motywacji (lub czasu), staraj się wcisnąć jak najwięcej serii w 30 minut.
Następnym razem spróbuj pobić osiągnięty wynik. Nie tylko da ci to motywację, ale również sprawi, że twoje ciało stanie się bardziej wydajne.

7. Zrezygnuj z kofeiny; Tak, wszyscy kochamy pić kawę i napoje energetyczne przed treningiem, ale wyczerpanie produkcji adrenaliny zabije twój postęp szybciej niż cokolwiek innego. Gdy centralny układ nerwowy jest nadmiernie stymulowany, poziom kortyzolu jest nieustannie podniesiony.
Radzę, żebyś poświęcił weekend w którym nie masz zbyt dużo zajęć i zerwał z nałogiem (zaplanuj dużą ilość snu). Po tygodniu bez kofeiny i innych substancji stymulujących, możesz wprowadzić je ponownie, ale tylko dwa razy w tygodniu. Będziesz zaskoczony jak bardzo ciało się zmieni, gdy pozbędzie się kortyzolu.