ŚPIJ WIĘCEJ, ŻYJ LEPIEJ

ŚPIJ WIĘCEJ, ŻYJ LEPIEJ

ŚPIJ WIĘCEJ, ŻYJ LEPIEJ 1550 650 FitNow - treningi personalne

To jest epidemia i ciebie również dopadła.  Prawie 8 na 10 Polaków mówi, że ich samopoczucie byłoby lepsze i czuliby się dobrze przygotowani do dnia, gdyby spali zaledwie o godzinę dłużej. Uzyskanie tej odrobiny dodatkowego snu może wydawać się niemożliwe, ponieważ każdego poranka walczysz, by wyjść z łóżka. Jednak istnieją sekretne sposoby, by pospać nieco dłużej.

1.Spełnij swoje marzenia 

Możesz sprawić, że 8 godzin dobrej jakości snu stanie się regularną częścią twojego życia – wystarczy je zaplanować. Spraw, by sen stał się częścią twojej listy rzeczy do zrobienia i planuj nocny odpoczynek jak każde ważne spotkanie. Nie opuścisz spotkania, by godzinami oglądać TV, prawda? Bądź surowy w kwestii swojego snu w taki sam sposób. Ustal stały harmonogram snu i pobudek, a wkrótce stanie się po prostu częścią twojej rutyny. Wspomagaj swój rozkład dnia, tworząc rutynę związaną z udawaniem się na odpoczynek nocny, która będzie cię relaksować przy pomocy gorących kąpieli, dobrych książek i kojącej muzyki.

2.Materac ma znaczenie

Twoje łóżko w ogromnym stopniu wpływa na długość i jakość snu. Materac i poduszka muszą być idealne, byś mógł odpowiednio się wyspać. Łóżko i ciało naturalnie zmieniają się z czasem (starzeją się!), więc jeśli twój materac ma siedem lat lub więcej, prawdopodobnie najwyższy czas go wymienić. Starsze materace nie zapewniają odpowiedniego podparcia podczas snu i trzeba je zmienić. Wprowadzenie tego jednego ulepszenia może sprowadzić noce pełne cudownego snu. Poduszki należy również zmieniać regularnie raz w roku, by mieć pewność, że stanowią odpowiednie podparcie dla szyi i kręgosłupa.

3.Wstawaj bez ociągania!

Wciskanie przycisku „drzemka” w nieskończoność, by wycisnąć jeszcze trochę snu, jest bardzo kuszące, ale takie działanie bardziej boli, niż pomaga. Pozbądź się tego złego nawyku i ustaw budzik na godzinę, o której musisz naprawdę wstać. Jeśli nie potrafisz zrezygnować z tego nawyku, ogranicz się do jednej „drzemki” każdego poranka.

Czas pójść na odwyk. Twoje uzależnienie od przycisku „drzemka” zamiast dawać ci więcej snu, tak naprawdę cię go pozbawia. Przerywa spokojny sen i sprawia, że nie czerpiesz żadnych korzyści z tych dodatkowych minut.

4.Nie objadaj się

To co jesz i pijesz może wpływać na twój sen. Pora posiłku również ma znaczenie. Postaraj się jeść najpóźniej 2 do 3 godzin przed pójściem spać, by cały organizm był gotowy na odprężenie. Pij alkohol wczesnym wieczorem zamiast tuż przed spaniem, by udało się go strawić. Niech napoje zawierające kofeinę będą częścią jedynie poranka, natomiast po południu i wieczorem skoncentruj się na innych płynach. Kofeina zostaje w organizmie dłużej, niż ci się wydaje i dlatego może zaburzać twój sen.