SPALANIE KALORII…

Kluczowe zmienne wpływające na pozytywne rezultaty...

poniedziałek, 25 Listopad 2019

Jeśli jesteś jedną z grona osób próbujących spalić ostatnie kilogramy upartego tłuszczu, to na pewno zdajesz już sobie sprawę z faktu, że na twoje wyniki ma wpływ wiele czynników. Bierzesz pod uwagę program diety, rodzaj ćwiczeń, które wykonujesz na co dzień, ich wpływ na tempo przemiany materii oraz ilość masy mięśniowej, którą obecnie posiadasz.

Wszystkie te czynniki pracują wspólnie, by określić stosunek ilości kalorii spalanych do tych przyjmowanych w ciągu dnia/doby. Każdy, komu kiedykolwiek udało się spalić nadmiar tłuszczu wie, że aby uzyskać wyniki, trzeba zachować ilość kalorii spalanych w ciągu dnia na wyższym poziomie niż ilość kalorii przyjmowanych.
Wzięcie pod uwagę wszystkich czynników dotyczących treningów, diety, snu, etc, pomaga zwiększyć ilość spalanych kalorii nie tylko podczas sesji treningowych, ale także po ich zakończeniu.
Poniżej wybrane przez nas kluczowe zmienne wpływające na pozytywne rezultaty w pracy nad utratą zbędnych kilogramów.

Czynniki wpływające na spalanie kalorii;

1. Dobór ćwiczeń Pierwszy z czynników, który w znacznym stopniu wpływa na ilość spalanych kalorii podczas każdej sesji treningowej jest specyficzny dobór ćwiczeń. Jeśli chcesz zmaksymalizować ilość kalorii spalanych podczas każdego treningu, nie ma wątpliwości, że musisz zaangażować do pracy jak największą liczbę mięśni w tym samym czasie.
Im więcej włókien mięśniowych stymulowanych jest podczas ruchu, tym więcej całkowitej energii będzie on wymagał, by mięśnie mogły wykonywać prawidłowe i efektywne skurcze.
Dodatkowo, im bardziej niestabilne jest ćwiczenie, czyli niestabilna pozycja ciała, tym bardziej angażujesz dodatkową pracę tułowia i spalasz więcej kalorii.

2. Okresy odpoczynku Drugim ważnym czynnikiem, który będzie wpływał na liczbę kalorii spalanych w danej sesji treningowej jest to, jak dużo czasu poświęcasz na odpoczynek pomiędzy ćwiczeniami.
Zawsze będzie kompromis pomiędzy długością odpoczynku, a wagą, którą podnosisz. Im krótszy odpoczynek, tym mniej obciążenia będziesz mógł wykorzystać.
Jeśli nie jesteś kimś, kto po prostu używa zbyt małego obciążenia w treningach i może łatwo skrócić czas odpoczynku pomiędzy seriami bez wpływu na obciążenie, to gdy zmniejszysz czas odpoczynku, będziesz musiał zmniejszyć obciążenie.
Tym, co należy zrobić jest odnalezienie złotego środka, który pozwoli na krótkie okresy odpoczynku, lecz wciąż przy użyciu dużego obciążenie w trakcie serii treningowej.