SIŁA NAPĘDZAJĄCA

SIŁA NAPĘDZAJĄCA

SIŁA NAPĘDZAJĄCA 300 381 FitNow - treningi personalne

Mimo, że początkowo jesteśmy podekscytowani, ta euforia kończy się praktyką tylko dla co drugiego początkującego, ponieważ prawie połowa ludzi rozpoczynających nowy program treningowy, przerywa go w ciągu roku.

Co sprawia, że ktoś się poddaje mimo, że osoba ćwicząca obok brnie naprzód, niezależnie od wszystkiego? Nie wykluczając roli odgrywanej przez genetykę w kwestii wytrwałości, możesz wpłynąć na stan własnego umysłu. Twoje ciało zrobi wszystko, co rozkaże mu mózg. Te mentalne strategie sprawią, że wiadomość dla ciała będzie głośna i wyraźna: trenuj, rośnij i posuwaj się naprzód.

1) Odpowiedz na pytanie „dlaczego?”
Dlaczego wyznaczyłeś sobie nowe zadanie w fitnessie? Ponieważ było to postanowienie noworoczne? Ponieważ nowo zatrudniona księgowa ma lepszą figurę niż kiedykolwiek widziałeś? Zewnętrzne motywatory nie są złe, ale badania ukazują, że to motywatory wewnętrzne tak naprawdę prowadzą nas w stronę sukcesu. To ty jesteś tą osobą, która ciężko pracuje, poci się i poświęca swój czas, więc sam musisz zdecydować co sprawi, że to wszystko będzie warte zachodu. Postawienia noworoczne pojawiają się i znikają, a księgowa może i tak woleć dziwaka z biura obok. Przede wszystkim musisz określić jaki jest główny powód tego, że chcesz coś poprawić, niezależnie od tego czy jest to większa ilość energii, lepsza wytrzymałość naczyniowo-sercowa, większa muskulatura czy lepsze zdrowie. Po drugie, zapisz to i traktuj jak oświadczenie dotyczące osobistej misji.

2) Wyznacz cele: „co” i „kiedy” stojące za „dlaczego”
Potraktuj to jako zasadę małych kroczków: oświadczenie dotyczące twojej osobistej misji powinno składać się z osiągalnych celów. Twoje cele skupiają się i kierują działaniami, które musisz wykonywać, by połączyć swój styl życia z upragnionym wynikiem. Inaczej mówiąc, cel mówi o tym, co chcesz osiągnąć i do kiedy chcesz to osiągnąć, dzięki czemu skupiasz swoją energię na osiągnięciu ostatecznego celu. Przykładem może być zmniejszenie procentowej ilości tkanki tłuszczowej o 5%, w sześć miesięcy. Skupianie się na szczegółach pomoże ci uniknąć pułapki tekstów typu: „Chcę wyglądać naprawdę super i to naprawdę szybko”, bez zastanawiania się na tym, w jaki sposób to osiągnąć.

3) Stwórz własny przewodnik
Gdy już wyznaczysz cele, twórz plan, który rozbije je na specyficzne, możliwe do zmierzenia kroki. Inaczej mówiąc, stwórz program: grupa powiązanych czynności lub kroków, których wykonanie pomoże ci osiągnąć cel. Te kroki mogą zwierać np. jedzenie sześciu małych, zbilansowanych posiłków dziennie, podnoszenie ciężarów trzy razy w tygodniu albo 30 minut kardio z samego rana trzy razy w tygodniu. Kluczowe tutaj jest upewnienie się, że każdy z tych kroków jest specyficzny, osiągalny i rozsądny.