POSIŁEK PRZED WIECZORNYM TRENINGIEM…

POSIŁEK PRZED WIECZORNYM TRENINGIEM…

POSIŁEK PRZED WIECZORNYM TRENINGIEM… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Posiłek po treningu; Jeśli twoim celem jest redukcja, większość węglowodanów powinieneś spożywać po treningu. To zagwarantuje ich zużycie do przywrócenia poziomu glikogenu w mięśniach, zamiast składowania w formie tłuszczu. Jeśli twój plan ma na celu budowanie mięśni, możesz się nie ograniczać. Jest to jedyny posiłek, podczas którego z czystym sumieniem możesz się objadać.
Upewnij się, że zjadasz szybko działające białka, jak izolat białka serwatkowego w proszku. Twoje źródło węglowodanów powinno zawierać zarówno węglowodany proste jak i złożone, by uzyskać szybki skok glukozy, a następnie długotrwałą energię. Jeśli masz problemy z insuliną, trzymaj się raczej węglowodanów złożonych, by uniknąć problemów spowodowanych zbyt wysokim poziomem cukru we krwi.
W tym posiłku postaraj się utrzymać niski poziom tłuszczów. Węglowodany powinny być transportowane do mięśni, a spożycie tłuszczu spowalnia ten proces.

Kolacja; Dopóki twój plan nie jest ścisłym planem utraty tłuszczu, kolacja również może zawierać małą ilość węglowodanów złożonych. Upewnij się jednak, by ten posiłek nie był zbyt duży i zjedzony o odpowiedniej porze. Te węglowodany pomogą w regeneracji organizmu po treningu.
Jeśli jesteś na ścisłej diecie utraty tłuszczu, ogranicz kolację do białek, zdrowych tłuszczów i niewielkiej ilości warzyw. Gdy trenujesz późnym wieczorem postaraj się, by ostatnim w ciągu dnia był posiłek potreningowy i zrezygnuj z kolacji. Nie ma potrzeby obciążać układu pokarmowego trawieniem szóstego posiłku.

Przed pójściem do łóżka; Zrezygnuj z węglowodanów przed snem. Jeśli w ogóle jesz coś przed snem, niech to będzie posiłek złożony z  wolno-trawionych potraw bogatych w białko jak np. serek wiejski.
Jeśli zależy ci na redukcji tkanki tłuszczowej zrezygnuj z tego posiłku. Kolacja powinna być tym posiłkiem18 zjedzonym najpóźniej 2 godz przed snem.