Nie ważne czy starasz się zrzucić tłuszcz, czy zbudować mięśnie, odpowiednie ułożenie posiłków w rozkładzie dnia jest tak samo ważne jak to jaki jest ich skład. Jeśli zaplanujesz je źle, będziesz rozczarowany swoimi wynikami. Jeśli chodzisz na siłownię wieczorem i lubisz jeść kilka posiłków dziennie, to jest artykuł dla ciebie. Pomoże ci zdecydować co i kiedy jeść, by zwiększyć energię i uzyskać lepsze wyniki.
Śniadanie; Jeśli planujesz trenować wieczorem, twoje śniadanie nie musi być aż tak bogate w węglowodany. W przypadku, gdy twój plan opiera się na ograniczeniu przyjmowanych węglowodanów, sugerujemy śniadanie oparte na tłuszczach i białkach z proporcjonalnie małą ilością węglowodanów. Świetnie nadają się warzywa, jagody, maliny etc… Jeśli nie martwisz się szczególnie o spożycie węglowodanów, możesz dołączyć normalną ilość węglowodanów złożonych (np; płatki owsiane etc).
Drugie śniadanie; Węglowodany zachowaj na dalszą część dnia, chyba, że twój plan opiera się na zwiększonym spożyciu kalorii. Zjedz lekki posiłek składający się przede wszystkim z chudego białka i niewielkiej ilości zdrowych tłuszczów. Dodaj warzywa, jeśli chcesz i nie zapominaj o wodzie.
Obiad; To, jak będzie wyglądał ten posiłek zależy od twojego celu. Dla osób dążących do utraty tłuszczu, powinien opierać się na zdrowych tłuszczach, chudym białku oraz na zbilansowanej ilości węglowodanów złożonych. Warzywa są jak najbardziej wskazane. Warto rozważyć porcję roślin strączkowych.
Jeśli budujesz mięśnie, zwiększ ilość węglowodanów prostych. Jeśli masa mięśniowa jest twoim głównym celem, zachowaj więcej węglowodanów na czas bliżej treningu. Właśnie wtedy będziesz potrzebował paliwa do wysiłku anabolicznego.
Posiłek przed treningiem; To czas by przygotować swoje ciało do treningu. Potrzebujesz energetyzującego posiłku, który nie obciąży cię podczas ćwiczeń. Jeśli wolisz pokarmy stałe, zamiast shake’ów, zjedz je na 2 godziny przed treningiem. Jeśli wolisz shake, wypij go na 30-45 min przed ćwiczeniami.
Posiłek powinien zawierać chude białka i złożone węglowodany – bądź ostrożny z tłuszczami. Tłuszcze spowalniają trawienie, a zalegające w żołądku jedzenie podczas treningu nikomu nie służy. Potrzebujesz węglowodanów, które uwalniają energię powoli, tak byś mógł utrzymać stały poziom glukozy we krwi podczas całej sesji treningowej.
You must belogged in to post a comment.