POPRAW SWOJĄ POSTAWĘ…

POPRAW SWOJĄ POSTAWĘ…

POPRAW SWOJĄ POSTAWĘ… 300 486 FitNow - treningi personalne

Najczęstszą wadą postawy jest hiperkifoza charakteryzująca się wysunięciem głowy w przód, zaokrąglonymi do przodu ramionami, zgarbioną górną częścią pleców, nadmiernie płaską dolną częścią pleców i miednicą wysuniętą w tył. W przypadku takich zmian, nie ma niczego dziwnego w tym, że tak wielu ludzi boryka się z ciągłymi bólami kręgosłupa.

Rozwiązanie problemu….
Wzmocnij mięśnie górnej części pleców.Środkowe mięśnie czworoboczne i mięśnie równoległoboczne, znajdujące się pomiędzy łopatkami, utrzymują plecy i klatkę piersiową w odpowiedniej pozycji. Wykonaj co najmniej tyle samo ćwiczeń na te mięśnie, ile wykonujesz na klatkę piersiową. Jeśli twoja postawa jest nieprawidłowa, zastanów się nad stosunkiem ćwiczeń 3:1, na rzecz górnej części pleców. Osobiście trzymam przy biurku TRX i co godzinę wykonuję serię 20 do 30 przeciwnych rozpiętek, by trzymać ramiona odchylone w tył.

Wykonuj ćwiczenia na mięśnie pleców z obciążeniem.Jeśli jesteś nowicjuszem w treningu oporowym z ciężarami, musisz poświęcić trochę czasu na naukę treningu mięśni pleców. Jest to specyficzna grupa mięśniowa ponieważ zakres ruchu jest całkiem mały. Po przejściu okresu adaptacyjnego oraz nauce poprawnego wykonywania ruchów zacznij trenować ze znacznym obciążeniem.

Rozciągaj zginacze bioder, mięśnie dwugłowe ud, mięśnie brzucha i klatkę piersiową.Są to mięśnie, które mają tendencję do napinania się i psucia twojej prawidłowej postawy. Spraw, by były rozluźnione i rozciągaj je nie tylko okazjonalnie, lecz dwa, trzy lub cztery razy dziennie.

Ustaw telefon, by sygnalizował dzwonek co godzinę.Gdy go usłyszysz, usiądź lub stań prosto. Wyciągnij kark, wypnij klatkę piersiową i odciągnij ramiona w tył. Po kilku minutach znów wrócisz do błędnej postawy, ale kolejny budzik przypomni ci o powróceniu do lepszej wersji. W końcu budzik nie będzie ci już potrzebny, ponieważ będziesz poprawiać postawę podświadomie.

Trenuj na stojąco.Nie powinieneś trenować na siedząco po tym, jak spędzasz cały dzień siedząc. Wybieraj ćwiczenia w pozycji wyprostowanej, gdy tylko jest to możliwe i trzymaj się z dala od ćwiczeń w pozycji siedzącej.

Rób sobie przerwę w siedzeniu co 30 do 60 minut.Po prostu wstań, rozciągnij ręce nad głową i przełam postawę, którą utrzymywałeś siedząc. Być może twój szef i koledzy z pracy pomyślą, że masz mrówki w ciele, ale zrobisz ogromną przysługę swojemu kręgosłupowi.
Pamiętaj; Poprawna postawa, tak jak i wszystkie inne aspekty fitness, wymaga pracy i zaangażowania. Lata zaniedbań doprowadziły do nieprawidłowej postury i będziesz potrzebował skoncentrowanego wysiłku, by ją poprawić. Nie trać motywacji jeśli rezultaty nie będą natychmiastowe. Wytrwaj w swoim postanowieniu, a niedługo będziesz miał postawę jak z obrazka i zmniejszy się częstotliwość z jaką odczuwasz bóle pleców i karku. Dodatkowym bonusem będzie to, że automatycznie więcej się ruszając, będziesz wyglądać szczuplej i młodziej!