POPRAW KONDYCJĘ PRZED WYŚCIGIEM – BOKSUJ…

POPRAW KONDYCJĘ PRZED WYŚCIGIEM – BOKSUJ…

POPRAW KONDYCJĘ PRZED WYŚCIGIEM – BOKSUJ… 300 443 FitNow - treningi personalne

Brak postępów… Trenowanie do wyścigu sprawia, że wielu biegaczy przebiega jak najwięcej kilometrów, by przygotować swoje ciało na ciężki dzień wyścigu. Jeśli od jakiegoś czasu przemierzasz trasy i ścieżki to poznałeś już uczucie zbyt wolnego robienia postępów lub zastoju. Niezależnie od tego, jak ciężko trenujesz, niezależnie od tego jaki dystans pokonasz, nie robisz żadnych postępów. A jeśli doznałeś urazu i nie możesz biegać, możesz już zupełnie zapomnieć o postępach. Właśnie w takich sytuacjach trzeba zrobić krok w tył i przyjrzeć się innym sposobom na przełom.

Wyścig – wyzwanie… Przykładowo trenowanie do wyjątkowo trudnego – GORTEX Transalpine-Run lub Biegu Rzeźnika etc…wymaga odpowiednio rygorystycznego reżimu kilometrowego, przez co zawodnicy biorą wcześniej udział w ultra i zwykłych maratonach, w następujące po sobie tygodnie, by wzmocnić nogi i serce oraz przyzwyczaić ciało do biegania mimo zmęczenia. Jednak w kwestii poprawiania prędkości, zdarza się, że trening wydaje się stać w miejscu i dlatego proponujemy wam trening bokserski.

Trening bokserski dla biegaczy… Nasz trener Paweł Flasza to specjalista od treningu wytrzymałościowego, kondycyjnego i bokserskiego… Robił już wszystko i widział wszystko w boksie i ma filozofię trenowania, która odpowiada sportowemu bieganiu. „Bieganie to matka wszystkich sportów poprawiających kondycję”, mówi. „Bez biegania nie masz korpusu. Jeśli biegasz, możesz zajmować się wszystkim – judo, rugby, boksem, ale podstawą tego wszystkiego jest bieganie. To struktura dla siły i korpusu. Bieganie to twoja podstawa, to twoje korzenie”. Stereotypowy obraz boksera przedstawia go pocącego się na siłowni, spędzającego godziny na skakaniu na skakance i uderzaniu w worek treningowy, a jedyne bieganie w jego treningu to – to w stylu Rockiego – wbieganie po schodach odpowiednio majestatycznego budynku, by pokazać, że trening się zakończył. Bokserzy, których trenuje Paweł rozumieją jak ważną rolę odgrywa bieganie w ogólnym reżimie fitness.