OCHŁONIĘCIE PO TRENINGU…

OCHŁONIĘCIE PO TRENINGU…

OCHŁONIĘCIE PO TRENINGU… 1550 720 FitNow - treningi personalne

Dlaczego powinniśmy ochłonąć po każdym treningu? Okres chłodzenia ciała po treningu pozwala mu bezpiecznie i gładko przejść ze stanu wysiłku do stanu spoczynku. Możesz myśleć o tym jak o przeciwieństwie rozgrzewki, odwzorowującej proces rozgrzewania, ale w przeciwnym kierunku. Zamiast przechodzić od życia codziennego do intensywnego treningu podczas rozgrzewki, ochłonięcie pozwala ci wrócić do życia codziennego po intensywnym treningu.

Zalety ćwiczeń na ochłonięcie… Istnieje wiele fizjologicznych zalet ochłonięcia. Podczas chłodzenia organizmu:
1.Zwiększysz elastyczność, ponieważ dowiedziono, że rozciąganie się po ćwiczeniach zwiększa zakres ruchowy stawów.

2.Doświadczysz bezpiecznego, gładkiego przejścia do stanu spoczynku, stopniowo przywracając układy fizjologiczne jak rytm bicia serca, ciśnienie krwi, temperatura ciała i stężenie osocza krwi do podstawowego poziomu.

3. Poprawisz swoją postawę, zmniejszysz ból i zapobiegniesz przyszłym urazom, resetując układ nerwowo-mięśniowy, przywracając mięśnie do ich odpowiedniej długości oraz napięcia.

4.Zapobiegniesz możliwym nieprzyjemnym efektom ubocznym ćwiczeń jak zawroty głowy i mdłości, spowodowanym tym, że krew odpływa do kończyn dolnych.

5.Możesz również stosować czas na ochłonięcie jako okres psychologicznego przejścia. Twoje ciało będzie napompowane po treningu i prawdopodobnie zacznie uwalniać endorfiny, dając ci uczucie zwane „euforią biegacza”. Skup się na głębokim oddychaniu przeponą, by zwiększyć natlenienie. Pomyśl o swoim treningu, o wszystkim, co osiągnąłeś i pogratuluj sobie ciężkiej pracy. Zastanów się nad celami na pozostałą cześć dnia i czerp korzyści z poprawionej mentalnej jasności oraz pewności siebie, które wiele osób doświadcza zaraz po treningu.

W jaki sposób dodać czas na ochłonięcie do rutyny treningowej Ochłonięcie jest tak naprawdę bardzo proste. Najlepiej poświęcić na to łącznie około 10 minut: 5 minut na ćwiczenia kardio o niskiej intensywności, a od razu po nich 5 minut ćwiczeń na elastyczność.
Pamiętaj, by przeznaczyć odpowiednią ilość czasu w twoim treningu na ochłonięcie. Nie planuj tak, żebyś musiał opuszczać siłownię natychmiast po treningu, by od razu przejść do kolejnej czynności. Wiem, że nie jest to łatwe w naszej bardzo, bardzo, bardzo zajętej codzienności, w której większość z nas ma masę zadań do wykonania, ale możesz chyba poświęcić dodatkowe 10 minut.