NIE LEKCEWAŻ BÓLU…

NIE LEKCEWAŻ BÓLU…

NIE LEKCEWAŻ BÓLU… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Podążając za rutyną programu treningowego, na pewno z czasem znajdziesz się w miejscu, gdzie poczujesz coś niepokojącego. Ból to normalna część ludzkiego życia. Zazwyczaj nie jest niczym więcej jak tylko lekkim dyskomfortem z powodu konkretnej pozycji lub sytuacji.
Zdarzają się jednak momenty, gdy ból nie powinien być ignorowany, ponieważ może oznaczać coś naprawdę złego. Lecz jak stwierdzić który ból jest niebezpieczny? Zwróć uwagę na zwykły ból, a możesz niepotrzebnie pominąć kilka treningów. Zignoruj poważny ból, a możesz mieć problemy z powróceniem do treningu nawet przez kilka lat.
Świadomość różnicy pomiędzy nimi jest ważna dla osiągnięcia sukcesu w fitnessie. Ci, którzy właściwie troszczą się o swoje ciała, mogą cieszyć się sportem przez długie lata.
Ból nigdy nie powinien być lekceważony. Zawsze gdy go odczujesz, oceń jego pochodzenie i zastanów się czy należy go fachowo sprawdzić.

Oto kilka przykładów, które mogą pomóc ci rozróżnić zwykły ból, od niebezpiecznego.

Niebezpieczne: Umiarkowany ból mięśni dwugłowych ud wraz z bólem stóp… Zaskakujący może być fakt, że ból mięśni dwugłowych i stóp może oznaczać coś znacznie poważniejszego niż tylko naciągnięte uda i kilka kiepskich kopnięć. Gdy obydwa z tych objawów występują jednocześnie, może to być symptom przepukliny lędźwiowej (potocznie: wypadnięcie dysku). To jest poważna kontuzja wymagająca natychmiastowej reakcji.
Mimo, że problem pojawia się w plecach, wcale nie musisz odczuwać bólu pleców. Więc nie ignoruj tego myśląc, że skoro nie czujesz bólu pleców, to na pewno wszystko jest w porządku.
Inną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest uczucie mrowienia. Jeśli występuje jednocześnie z bólem mięśni dwugłowych i stóp – tym bardziej natychmiast udaj się do specjalisty.

Nieszkodliwe: Kurcze palców u stóp… Czujesz nagły ból w małym palcu u stopy? Kurcze mięśni są częstym zjawiskiem, dotyczą ponad 95% społeczeństwa. Typowymi przyczynami kurczy mięśni są m.in. zmęczenie od intensywnej aktywności fizycznej, odwodnienie, niskie stężenie wapnia, magnezu lub potasu we krwi.
Zwykle kurcz trwa kilka sekund, a jeśli przeciąga się zdecydowanie dłużej, warto skorzystać z porady lekarskiej. Jeśli kurcze sprawiają ci ból regularnie i w miarę często, przyglądnij się swojej diecie – najprawdopodobniej cierpisz z powodu niedoboru którejś z podstawowych substancji odżywczych (magnez, potas, wapń).

Niebezpieczne: Silny ból i zaczerwienienie łydek Spięte łydki mogą być pozostałością po wczorajszym ciężkim treningu sprintów pod górkę, lecz jeśli ból połączony jest z zaczerwienieniem i obrzękiem, możesz mieć problemy z zakrzepicą żył głębokich lub zatorami w wewnętrznej części nóg. Jest to stosunkowo powszechny problem, który dotyka przede wszystkim ludzi prowadzących siedzący tryb życia.
Jeśli wystąpi on u ciebie, sprawdź to, by mieć pewność, że wiesz z czym masz do czynienia. Pamiętaj, by pić wtedy dużo wody i zapewnić dobry dopływ krwi do łydek.