NAMÓW SWOJĄ DZIEWCZYNĘ DO TRENOWANIA

3 programy treningowe

piątek, 9 Czerwiec 2017

Poniżej znajdują się trzy programy, które powinniście wypróbować, w zależności od tego ile dni w tygodniu będzie mogła poświęcić na trening i jak rozległa jest jej wiedza.

Na początku trzymajcie się większego zakresu powtórzeń, nawet w przypadku większych ćwiczeń złożonych. I tak nie będzie podnosić wystarczającego ciężaru, by czerpać korzyści z mniejszej ilości powtórzeń. Kluczem tutaj jest ćwiczenie ruchów i wykonanie wystarczająco dużej ilości powtórzeń, by stymulować jej układ nerwowo-mięśniowy i wywoływać wzrost.

Najpierw powinniście skupić się na sile. Dopiero, gdy zostanie zbudowana podstawa siły, można zmieniać trening, by dopasować go do osobistych celów. Nie możesz rzeźbić mięśni jeśli w ogóle nad nimi nie pracujesz.

Więc skup się na zwiększeniu siły poprzez progresywne obciążenie, by rozwinąć siłę, która będzie dawać korzyści, niezależnie od tego jaki trening wybierze twoja kobieta ostatecznie lub na jakiej części ciała będzie chciała się skupić.

Można pomyśleć o zakończeniu programu jakiegoś rodzaju metabolicznymi treningami 1-2 razy w tygodniu, jak Tabata, HITT albo trening interwałowy, które sprawią, że trochę się spoci i będzie czuła, że „trenowała więcej” (właśnie z tego powodu kobiety lubią zajęcia ze spinningu i obozy kardio).
Bardzo ważną kwestią jest jej poziom zaawansowania w treningach aerobowych.  HIIT lub interwały są dla osób minimum średnio zaawansowanych.