MOTYWACJA – ISKRA ZAPALNA

Nie czekaj aż sama cię znajdzie, zacznij jej szukać już dziś!!!

piątek, 16 Grudzień 2016

Prawdopodobnie jak większość ludzi czekasz na Motywację. Pewnie zacząłeś chodzić na siłownię 5 lat temu. Kupowałeś magazyny dotyczące fitnessu. Wyrzuciłeś całe zapasy śmieciowego jedzenia w czerwcu. Czytałeś o kryzysie otyłości i o tym, że obecna generacja dzieciaków będzie pierwszą, która dożyje krótszych lat niż ich rodzice. Nie muszę przypominać statystyk...A Ty !!!! Co robisz??? Jak działasz???Pozostajesz w bezruchu. Nie potrafisz zmusić się do ruchu.

Mam odpowiednią nazwę dla tego, na co czekasz - nazywam to Iskrą Zapalną...

W pewnym momencie, jeśli poczekasz odpowiednio długo, prawdopodobnie do ciebie dotrze. Widziałem, jak Iskra rozpala ogień pod kimś, kto nie nadąża za swoim własnym szkrabem bez zrobienia sobie przerwy, pod kimś, kto miał dość zakładania ogromnej koszulki na strój kąpielowy na plaży i pod kimś, kto znalazł się na ostrym dyżurze po pierwszym ataku serca. Gdy Iskra kogoś odnajduje, zwykle nie jest to przyjemne.
Naszym celem w promowaniu fitnessu jest pomóc ludziom odnaleźć ich własną Iskrę zamiast na nią czekać. Nie musisz brać udziału w następnej olimpiadzie. Nie musisz wyrzeźbić sześciopaku w sześć miesięcy.

Chcę żebyś poświęcił się tylko dwóm rzeczom;

1.Daj sobie 15 minut dziennie…To jest jeden procent twojego dnia. Proszę tylko o to, byś zrobił coś dla swojego zdrowia i fitnessu, poświęcając na to jeden procent całego dnia. To prawda. Są rodzaje treningów, które możesz wykonać w 15 minut niezależnie od tego, gdzie jesteś. Może potrzebujesz 15 minut, by zaplanować zdrowsze menu na ten tydzień. Na tę chwilę chcę jedynie, abyś poświęcił 1 procent każdego swojego dnia na poprawienie swojego życia pod kątem zdrowotnym. Uwierz mi, jeśli zobowiążesz się do poświęcania, przekonasz się, że robisz znacznie więcej.

2.Przekonaj kogoś, by do ciebie dołączył…Może to być członek rodziny, najlepszy przyjaciel, kumpel z pracy. To jest już jakaś forma aktywności – i będzie działać jedynie, jeśli będziesz miał naśladowców. Więc zacznij prowadzić.  Wszystkie wspaniałe ruchy – od ruchu praw obywatelskich, poprzez wyzwolenie kobiet, aż po koniec Apartheidu w Południowej Afryce – nie rozpoczynały się od rządów ani władzy – rozpoczynały się od działań ludzi. To działało, ponieważ przekonywali innych, by się przyłączyli i zyskiwali impet, który pozwolił im na odniesienie sukcesu. Nazywamy to ruchem z jakiegoś powodu. Przestań czekać i namówi innych, by do nas dołączyli.

Jeśli już poświęcasz 15 minut dziennie, jeśli męczysz się nad przysiadami i martwym ciągiem, jeśli zjadasz 12 piersi z kurczaka dziennie – może masz już dość!!!!. Chcesz konkretnej motywacji, a nie tylko poświęcania 1 procentu dziennie. Już dajemy 110%!”

Weź sobie do serca trzy rady;
Po pierwsze wyluzuj….Po drugie przeczytałeś chociaż numer 2? Nie interesuje mnie czy masz najlepsze ciało na siłowni. W którymś momencie będziesz musiał patrzeć na coś więcej niż lustro, by znaleźć ludzi, którzy cię zainspirują. Nie wywiązujesz się z zobowiązania, jeśli nie przekonujesz innych, by dołączyli do ciebie w dążeniu do zdrowego i sprawnego stylu życia. Można być najlepszym kulturystą wszechczasów, ale po pewnym czasie zyskasz większą przyjemność z dzieleniem się miłością do fitnessu z innymi.
Ponieważ nikt nie może sam walczyć z otyłością. Potrzebujemy prawdziwego ruchu.
By zacząć się ruszać, musimy rozprzestrzenić iskrę.  Jeśli na nią czekasz – przestań i poświęć 1 procent dnia na jej szukanie. Jeśli ją odnalazłeś, podziel się nią z kimś innym.
Nie czekaj.
Z naszej strony damy wam motywację. Podzielimy się treningami. Opowiemy i zachęcimy do wyzwań. Mamy najlepszych specjalistów i podzielimy się naszą wiedzą. Zrobimy wszystko, by ta strona stała się Kultywatorem Iskry.