LUDZKIE CIAŁO – NIEZNISZCZALNA MASZYNA…

LUDZKIE CIAŁO – NIEZNISZCZALNA MASZYNA…

LUDZKIE CIAŁO – NIEZNISZCZALNA MASZYNA… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Dekonstrukcja wymachów z kettlebell… Jeśli spojrzeć na pozycję w trakcie ćwiczenia, to wymach z kettlebell nie różni się zbytnio od martwego ciągu. W zasadzie faktycznie, gdy wykonywany jest prawidłowo, to ruchy są niemal identyczne, z wyjątkiem pozycji obciążenia.
W dolnej części ruchu, kręgosłup znajduje się w pozycji niemalże poziomej, a ramiona skierowane są w dół i w tył. W górnej pozycji prostujesz kolana i rozszerzasz biodra stając w pozycji wyprostowanej.
Co do ruchu, wymachy z kettlebell są zdecydowanie proste: eksplozywne przeniesienie z dolnej pozycji do górnej wypychając biodra – proste.

Moc całego ciała i Olimpijskie podnoszenie ciężarów… Trening dla uzyskania większej mocy jest teraz modny. Nawet zatwardziali i staromodni bywalcy siłowni coraz częściej potwierdzają, że eksplozywny trening może przynieść znaczną poprawę zarówno siły jak i budowy ciała.
Olimpijskie podnoszenie ciężarów to doskonałe ćwiczenia do budowania siły eksplozywnej, lecz może wymagać wielu godzin treningu zanim opanujesz wykonywanie go w bezpieczny i poprawny sposób.
Najbardziej lubię rwanie sztangą lecz żyję też w realnym świecie. Wiem, że wiele osób nie ma czasu, cierpliwości ani wystarczającej elastyczności, by poprawnie wykonywać olimpijskie podnoszenie ciężarów. Jeśli masz czas i chęci, z pewnością ćwiczenia te są warte poświęcenia, lecz jeśli wolisz tylko budować siłę eksplozywną w najprostszy możliwy sposób, ciężkie wymachy z kettlebells są dla ciebie.

Jak używać ciężkie wymachy z kettlebell w sesjach treningowych?

  • Dla uzyskania siły i/lub mocy: 5-10 powtórzeń
  • Dla polepszenia kondycji: 10+ powtórzeń w wielu seriach lub 25+ powtórzeń w kilku seriach.

Nie ma tutaj żadnych kompromisów – albo ćwiczysz albo nie. Spraw, by wymachy były ciężkie i efektywne lub nie wykonuj ich wcale.