LEKKIE „PRZETRENOWANIE”…

Naucz się odpoczywać i cieszyć wakacjami...

piątek, 17 Lipiec 2015

Każdy potrzebuje czasem wakacji, zarówno teraz jak i w przyszłości. Ale ile razy zdarzyło Ci się, że wyjechałeś na długie wakacje, a na miejscu okazało się, że nie masz jak trenować? Możesz pominąć treningi w ogóle, a stracony tydzień nie musi wpłynąć negatywnie na Twoją sylwetkę.

Lekkie „przetrenowanie”… Dla mnie, lekkie „przetrenowanie” tuż przed wyjazdem na wakacje działa naprawdę dobrze. Trenuję ciężko przez 6-7 dni z rzędu przed spakowaniem się. Po takim wysiłku moje ciało krzyczy błagalnie o kilka dni przerwy. Używam tego wyjazdu, by dać ciału zasłużony odpoczynek. Nie dotykam ciężarów, gdy jestem na urlopie – pozwalam wszystkim mięśniom na pełną regenerację. Na plaży… Oglądając zachody słońca i zgrabne ciała, jeśli wszystko idzie zgodnie z planem.

Tak, nawet sportowcy miewają wakacje!!!

Po tygodniu ciężkiego treningu i tygodniu przerwy, moje ciało jest gotowe, by wrócić na siłownię. Przez większość czasu nie mam nawet wrażenia jakbym miał tydzień przerwy! Czuję się silny jak zawsze, jeśli nawet nie silniejszy.
Korzystanie z czasu wakacji jako odpoczynku po tygodniu przetrenowania nie znaczy, że masz jeść tyle, co wygłodniały hipopotam. Utrzymuj dietę stosunkowo czystą, aby nie wrócić pulchny, dzięki soli, cukrowi i napojom wyskokowym…
Ciesz się latem i zasłużonym odpoczynkiem…