JEDZENIE PRZED TRENINGIEM…

JEDZENIE PRZED TRENINGIEM…

JEDZENIE PRZED TRENINGIEM… 600 413 FitNow - treningi personalne

Cross Fit… 1. Cross Fit ma podobne zapotrzebowanie na białka jak podnoszenie ciężarów oraz przyspieszające bicie serca i pochłaniające węglowodany ćwiczenia kardio. Połączenie białek z węglowodanami o wysokim indeksie glikemicznym – jak biały ryż, kukurydza, ziemniaki lub owoce (np. ananas i mango), zapewni odpowiednie paliwo na czas treningu.
2. Cross Fit to intensywne ćwiczenia, które sprawiają, że trenujesz na poziomie swojego progu anaerobowego. Nie próbuj ograniczać ilości spożywanych kalorii ani iść na trening z pustym żołądkiem. Podnoszenie ciężarów staje się trudniejsze, a ryzyko odniesienia poważnych urazów rośnie, jeśli nie jesteś odpowiednio odżywiony i skupiony.
3. Zjedz dobrze zbilansowany posiłek zawierający 500-600 kalorii, 2-3 godzin przed treningiem, a następnie przekąskę zawierającą 15 gram węglowodanów 30-45 minut zanim rozpoczniesz trening.
4. Oto kilka przykładowych posiłków przyjaznych treningom Cross Fit: kanapka z masłem orzechowym i bananem, owsianka z mlekiem migdałowym i jagodami, kanapka z indykiem na kromce pełnoziarnistego pieczywa, sos z jabłek zmieszany z proszkiem z białka serwatkowego.

Wytrzymałość… 1. Dostarczanie odpowiednich składników odżywczych przed treningiem wytrzymałościowym wymaga przeanalizowania tego, jak długo trenujesz i gdzie. Weź pod uwagę twoje nawodnienie, jeśli trenujesz w ciepły dzień. Jednak rutyna przed treningiem powinna pozostać taka sama – węglowodany, węglowodany i jeszcze raz węglowodany. Dodaj około 10 gram białka zawierającego mało tłuszczu, by zachować pełne skupienie podczas treningu.
2. Wypróbuj poniższe opcje, które są pełne szybko trawionych węglowodanów: Pełnoziarnisty bajgiel z miodem, shake z białka serwatki z sokiem, owsianka na wodzie z dodatkiem banana lub jagód, 1 filiżanka brązowego ryżu z dodatkiem kurczaka, jajecznica z białek z pełnoziarnistym chlebem, pieczony słodki ziemniak z małą ilością masła orzechowego.
3. Nie zapominaj o nawadnianiu się. Jeśli będziesz się pocił, nawodnij się przed, w trakcie i po ćwiczeniach. Jeśli będziesz się nadmiernie pocił, wypij wodę i elektrolity podczas ćwiczeń, ponieważ tracisz i jedno, i drugie, gdy się pocisz. Wypróbuj napoje sportowe lub tabletki z elektrolitami, które można dodawać do wody. Możesz również wybrać żel energetyczny, który ma dodatkową ilość elektrolitów, by otrzymać podwójną dawkę składników odżywczych poprawiających trening.
4. Gdy czas trwania twojego treningu przekroczy 60 minut, skorzystaj z szybko trawionych węglowodanów, jak batony energetyczne, rodzynki i napoje dla sportowców.