JEDZENIE PRZED TRENINGIEM…

JEDZENIE PRZED TRENINGIEM…

JEDZENIE PRZED TRENINGIEM… 600 413 FitNow - treningi personalne

Joga… 1. To, co najlepiej zjeść przed treningiem zależy od wielu czynników, jak typ jogi oraz powód ćwiczenia. Niektóre odmiany jogi mogą być tak samo wymagające, jak ciężka sesja z obciążeniami, więc musisz w odpowiedni sposób uzupełnić zapasy paliwa. Odmiany jogi jak np. Birjam mogą powodować utratę płynów i dlatego wymagają większego nawodnienia przed i po ćwiczeniach.
2. Pamiętaj, by zjeść w odpowiednim czasie, tak by jedzenie zostało w pełni strawione. Twoje ciało będzie kierować swoje siły na trawienie, więc jeśli zjesz bezpośrednio przed jogą, możesz czuć się niekomfortowo podczas zajęć i może ci być trudniej skupić się na ćwiczeniach, ponieważ twoje ciało będzie pracowało nad strawieniem posiłku.
3. Przekąś coś 60 minut przed ćwiczeniem lub zjedz większy posiłek 2-3 godzin wcześniej.
4. Godzinę przed zajęciami owoce będą wspaniałym wyborem. Weź jabłko, banana albo gruszkę i dodaj do nich jogurt grecki, by uzyskać większą moc.
5. Niektóre typy jogi uprawianej wcześnie rano (jak Ashtanga) powinno się wykonywać na pusty żołądek.  Słuchaj swojego ciała i jeśli czujesz się głodny, zjedz garść suszonych owoców przed treningiem.

Zumba/Zajęcia kardio… 1. By uzupełnić zapas energii na czas trwania zumby, jedz tak samo jak przed długim biegiem lub przed sesją kardio. Skup się na węglowodanach i daj sobie ponad godzinę na właściwe strawienie posiłku. Spróbuj twarożku z jagodami, smoothie z owoców, jaj gotowanych na twardo i tostu z pszenicy albo zjedz pół kanapki.
2. Jeśli jesz krótko przed treningiem, postaw na szybciej trawione źródła węglowodanów – melon, ananas, mały bajgiel albo baton proteinowy zawierający 5 gram białek, 15 gram węglowodanów i nieco tłuszczu.
3. Unikaj produktów bogatych w tłuszcze i węglowodany. Takie jedzenie nasyci cię, co może spowolnić twoje ruchy taneczne.
4. Jeśli szukasz motywacji i zapału – spróbuj wypić filiżankę kawy przed treningiem. Dowiedziono, że kofeina zwiększa ilość kwasów tłuszczowych zgromadzonych w krwiobiegu. Pozwala to na dłuższy trening, ponieważ twoje mięśnie mogą wchłaniać i spalać tłuszcz, by zachować ograniczone zapasy węglowodanów na później.