JEDZENIE PRZED TRENINGIEM…

JEDZENIE PRZED TRENINGIEM…

JEDZENIE PRZED TRENINGIEM… 600 413 FitNow - treningi personalne


Mówiąc prosto, odżywianie się przed treningiem daje nam paliwo, które zasila cały nasz trening. Nie możesz jechać przez miasto samochodem, w którego baku nie ma paliwa i z pewnością nie możesz wykonać super treningu na pusty żołądek. Jednak nie oznacza to, że powinieneś uzupełniać zapasy paliwa tylko po to, by spalić tą energię i nic poza tym. Nie zrobi to żadnej różnicy dla organizmu, a inaczej mówiąc, doładowanie się pustymi 200 kaloriami, których praktycznie nie wykorzystasz może stanąć na twojej drodze do pozbycia się tłuszczu.
A co jeśli chodzi o trenowanie z pustym żołądkiem? Prawda jest taka, że owszem, spalisz więcej tłuszczu podczas tego procesu, ale niekoniecznie więcej kalorii. Dzieje się tak, ponieważ tłuszcze nie są zbyt wydajne pod kątem dostarczania mięśniom energii do bardzo intensywnych ćwiczeń, a wiele badań pokazuje, że bardzo intensywny trening interwałowy (HIIT) zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej w większym stopniu niż dłużej trwający trening o niskiej lub średniej intensywności.
Trening – Dieta… Zalecenia dietetyczne mają związek z rodzajem wykonywanego treningu. Zapotrzebowanie na składniki odżywcze przed ćwiczeniami jogi jest inne niż podczas sesji treningu siłowego. Poniżej przyjrzymy się popularnym treningom, by stworzyć optymalne posiłki przedtreningowe:

Trening z obciążeniem… 1. Powinieneś zacząć myśleć o posiłku 1-2 godzin przed treningiem, zanim rozpoczniesz sesję treningową, ponieważ trawienie białek i rozprowadzanie ich do głodnych mięśni trwa dłużej. Przykład: Omlet z białek jaj ze szpinakiem, pełnoziarnisty tost i mleko odtłuszczone lub smoothie z proszku serwatkowego i owoce jak mango lub ananasy. Dodaj nasiona lnu, by uzyskać dodatkowo zdrowe tłuszcze i błonnik.
2. Zabiegany? Chwyć jogurt grecki, dodaj banana i pół garści orzechów włoskich.
3. Nie daj się zwieść sprytnemu marketingowi kryjącemu się za specjalistycznymi napojami energetycznymi i proteinowymi. Pełnowartościowe produkty najlepiej odżywią twój organizm.
4. Pod kątem dostarczania białka przed treningiem, serwatka jest najlepszym wyborem. Jest trawiona szybciej niż kazeina (znajdująca się w mleku) i szybciej przygotuje twoje mięśnie do treningu. Wybieraj proszki proteinowe, które zawierają izolat białka serwatki. Jest lepszy od koncentratu, ponieważ zawiera mniej tłuszczu i węglowodanów.
5. Gdyby aminokwasy budujące białka miały króla, byłaby nim leucyna. Te aminokwasy znajdują się praktycznie w każdym suplemencie z białkiem serwatki, jednak mogą minąć godziny, zanim leucyna dotrze do twoich mięśni. Wypróbuj suplement z wolną formą leucyny, by aktywować maksymalny wzrost mięśni.