JAKI POWINIEN BYĆ TRENER PERSONALNY?

JAKI POWINIEN BYĆ TRENER PERSONALNY?

JAKI POWINIEN BYĆ TRENER PERSONALNY? 1550 550 FitNow - treningi personalne

MOTYWACJA… To może zabrzmieć trochę dziwnie, ale motywacja działa w dwie strony. Po pierwsze, twój trener personalny powinien dawać dobry przykład swoim klientom – w skrócie – musi stosować się do tego, co mówi. Ile szacunku i motywacji uzyskasz od trenera personalnego, który nie jest wysportowany i w formie? Wybór trenera personalnego pełnego energii i entuzjazmu to konieczność, wszyscy o tym wiedzą, ale może zaskoczy cię wiadomość, że wielu trenerów personalnych zajmuje się treningami indywidualnymi, ponieważ lubią trenować, a nie dlatego, że są świetni w motywowaniu klientów i uzyskiwaniu od nich jak najlepszych rezultatów. Ważne jest również, by twój trener personalny znał twoje cele, żeby subtelnie mógł ci przypominać, dlaczego tak ciężko pracujesz.
Z drugiej strony, ty również musisz motywować swojego trenera personalnego. Co można zrobić, jeśli pojawiasz się na sesji bez entuzjazmu i bez zamiaru wykonywania ciężkiej pracy przez 60 minut? Naciskanie na kogoś, kto jadł śmieci przez cały tydzień i przyszedł na trening bez energii nie jest wcale przyjemne.

USTANAWIANIE CELÓW… Czy twój trener personalny wie, dlaczego korzystasz z jego usług i co chcesz osiągnąć – nie tylko krótkoterminowo, ale na dłuższą metę? Każdy trener personalny powinien porozmawiać z tobą przez 30 minut, zanim zaczniecie wspólnie trenować i dowiedzieć się, dlaczego zdecydowałeś się na jego usługi i co chcesz zyskać. Cele wielu osób mogą się różnić – od utraty wagi, zwiększenia siły, zyskania elastyczności, aż po ogólną poprawę formy i zdrowia. Upewnij się, że zbliżasz się do swojego celu sesja po sesji, a uzyskasz oczekiwane rezultaty.

SZCZERA KOMUNIKACJA; To jest jedna z najważniejszych cech, których powinieneś poszukiwać u trenera personalnego. Trener personalny nie tylko powinien być z tobą szczery podczas treningów oraz w kwestii postępów, ale ty również musisz być z nim szczery, szczególnie jeśli chodzi o ćwiczenia, które wykonujesz sam oraz jedzenie i napoje, które spożywasz.