JAK UTRZYMAĆ CELE FITNESS!

JAK UTRZYMAĆ CELE FITNESS!

JAK UTRZYMAĆ CELE FITNESS! 300 459 FitNow - treningi personalne

Łatwo utrzymać postanowienia zmiany stylu życia przez kilka pierwszych tygodni. Nadal jesteś zmotywowany, podekscytowany i całkowicie pewien, że w tym roku się uda. Ale z biegiem czasu, twój entuzjazm zaczyna słabnąć. Mimo, że to częste i prawdopodobnie się stanie, chwilowe spowolnienie nie musi oznaczać kompletnego zatrzymanie się na drodze do celu.
By utrzymać się i pozostać na odpowiednim kursie powinieneś nieustannie się sprawdzać. Przeczytaj sześć poniższych wskazówek – pomogą ci zachować dobry kierunek i odnaleźć drogę do osiągnięcia zamierzonych rezultatów.

1. Oceń ponownie swoje postanowienie… Łatwo poddać się ekscytacji i wymyślić postanowienie, którego ciężko będzie się trzymać. Musisz przyjrzeć się swoim celom i ocenić, czy są osiąglane i czy jest to coś, co będziesz w stanie zrobić.
Określenie gdzie jesteś i czego chcesz to ważna część każdego postanowienia.

2. Rozłóż plan na czynniki pierwsze… Jeśli twój cel jest zbyt wysoki, zawsze możesz go obniżyć. Być może twoim celem jest wzięcie udziału w półmaratonie lub zrzucenie 10kg. To cele godne podziwu, ale ich osiągnięcie będzie wymagało ogromnych nakładów czasu i pracy.
Zamiast ustanawiać sobie duże, długoterminowe cele, podziel je na kawałki rozsądnej wielkości. Zamiast zapisywać się na półmaraton, spróbuj wziąć udział w wyścigu 5k. Gdy ci się to uda, zapisz się na 10k. Skup się na półmaratonie, gdy już osiągniesz kilka mniejszych celów. Zamiast wskakiwać każdego dnia na wagę, by ocenić ile kilogramów zrzuciłeś, ustanów sobie za cel chodzenie na siłownię trzy razy w tygodniu albo ogranicz ilość spożywanego cukru.
Ta technika pomoże ci poczuć, że robisz postępy. Mniejsze cele i mniejsze sukcesy pozwolą ci na dalsze skupienie i wytrwałość w dążeniu do życiowych celów, które postanowiłeś osiągnąć.

3. Nagradzaj się za wysiłki… Gdy wszystko zaczyna się psuć, a ty wcale nie zbliżasz się do celu, który sobie wyznaczyłeś, może nadszedł czas, by nagrodzić się za wysiłek? Spróbuj tego: umów się ze sobą, że jeśli pójdziesz na siłownię przez pięć dni w ciągu następnego tygodnia, będziesz mógł nagrodzić się wieczorem filmowym z przyjacielem/przyjaciółką. Tylko nie dodawaj do tego 2 litrów coli, to nie nagroda, to trucizna.