JAK UNIKNĄĆ NUDY W TRENINGU?

JAK UNIKNĄĆ NUDY W TRENINGU?

JAK UNIKNĄĆ NUDY W TRENINGU? 300 462 FitNow - treningi personalne

4. Znajdź nowego partnera treningowego Na następnym treningu rozejrzyj się po siłowni, a zobaczysz, że co najmniej 75% ludzi to samotnicy stawiający czoła wyzwaniu. Tylko 25% trenujących ma jakiegoś partnera. W tym przypadku mniejszość ma rację.
Mając kogoś za sobą, by motywował cię podczas treningów, możesz tchnąć nowe życie w swoje zmagania na siłowni. Partner może być skuteczniejszy niż zmiana rutyny treningowej. Jeśli to możliwe, znajdź kogoś nieco bardziej zaawansowanego niż ty i zobacz jak uwalnia się ukryta energia, o której istnieniu nie miałeś do tej pory pojęcia.
Nawet najbardziej utalentowani sportowcy świata potrzebują partnera, by utrzymać poziom i postęp. Zawodowcy muszą płacić za partnerów, mam nadzieję, że ty nie będziesz musiał.

5. Wykorzystaj ćwiczenia z masą własnego ciała… Masa ciała i wolne ciężary nie są wrogami. Wręcz przeciwnie – to potężni sojusznicy. Korzystanie z tego typu ćwiczeń, po treningu z obciążeniem może pchnąć twoje ciało poza dotychczasowe granice zmęczenia. Dodanie ćwiczeń plyometrycznych do treningu siłowego może pomóc generować więcej energii i stymulować hipertrofię. Badania wykazały, że połączenie tych dwóch opcji działa lepiej niż sam trening z obciążeniem lub sam trening z masą ciała.
Aby skorzystać z tej techniki wykonuj swoje normalne ćwiczenie z ciężarami, a gdy skończysz serię wykonaj odpowiedni ruch z masą ciała. Po wyciskaniu na ławce poziomej, skośnej czy wyciskaniu w pionie, najlepsze będą pompki. Wąskie pompki mogą być uzupełnieniem izolacyjnych ćwiczeń na triceps.
Po ćwiczeniach na dolne części ciała możesz również wykonać serię przysiadów z masą ciała. Staraj się po każdej serii ćwiczeń pleców lub bicepsów podciągać się.
Gdy wykonujesz ćwiczenia z masą ciała, koncentruj się na przyspieszeniu. Dzięki temu zaangażujesz więcej jednostek motorycznych, co przełoży się na zwiększoną ilość pracujących włókien mięśniowych. To z kolei szybciej rozwinie twoją sylwetkę.
Ponieważ będziesz wykonywał więcej ćwiczeń, możliwe, że zmniejszysz tym samym całkowitą liczbę serii. Po wykonaniu ruchów z masą ciała w połączeniu z treningiem z obciążeniem, problemem może okazać się porrane wstanie z łóżka.

6. Spróbuj treningu z kettlebells… Kettle to nie tylko chwyt reklamowy. Dołącz te klasyczne rosyjskie obciążenia, a poczujesz wyzwanie, które na nowo wywoła szok w twoich mięśniach.
Wykonując wymachy, rwanie czy wyciskanie z kettlebells możesz zastąpić nimi wiele standardowych ćwiczeń złożonych. Nie bądź zaskoczony jeśli zauważysz, że spalasz trochę więcej tłuszczu niż do tej pory, lub gdy poczujesz zwiększoną aktywację tułowia. Trening z kettlebells wywołuje obydwa te efekty.
Nie wahaj się połączyć trening z kettlebells z typowym programem podnoszenia ciężarów. Możesz także użyć ich do treningów kardio. Spróbuj wymachów jedną lub dwoma rękami na czas.

Trening to ciężka praca, ale i przyjemność … Zmieniaj, urozmaicaj, szukaj nowych wyzwań!!!!