HARDKOROWY ATLETYZM…

HARDKOROWY ATLETYZM…

HARDKOROWY ATLETYZM… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Metodologia… Najlepszym rozwiązaniem jest podejście metodyczne do każdej z wartości patrząc indywidualnie, ale będąc świadomym ich pozycji w piramidzie.
Podstawa to skupienie się na ruchach, które oferują największy zwrot z każdego zainwestowanego wysiłku. Może to wymagać jedynie trzech lub czterech dni treningowych na tydzień, jeśli dobrze je zaplanujesz. Skupiamy się tylko na tych ruchach, które mają najlepsze przełożenie na inne wartości.

1. Ruch i MOBILNOŚĆ; By uzyskać atletyczne ciało, musisz być w stanie poruszać się tak dobrze, by nie mieć żadnych ograniczeń. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest aktywna praca nad mobilnością. Trzymaj się ćwiczeń, które angażują wiele stawów i mięśni, a jednocześnie budują siłę.  Zajęcia strechingowe są świetnym rozwiązaniem, mój wybór padł na Dynamiczną Jogę- absolutny fenomen w świecie mobilności, siły i medytacji wciśnięte w jedną pigułkę.

2. Koordynacja; Istnieje wiele sposobów, by pobudzić poprawę koordynacji psychoruchowej. Moje ulubione to m.in. ćwiczenia z piłkami lekarskimi, ćwiczenia na niestabilnych powierzchniach i ćwiczenia z pachołkami.
Podrzucanie piłki z literami to jedno z ćwiczeń koordynacyjnych.  Należy napisać litery na sześciu stronach piłki tenisowej, a następnie rzucić każdą kolejno o ścianę i gdy wróci, wypowiedzieć literę, która jest na niej napisana. Zmusza cię to do śledzenia jej ruchu, aż do momentu złapania piłki w dłoń.
Możesz także ustawić pachołki na odcinku 3-10 metrów i biegać slalomem za każdym razem od pierwszego do pozostałych. W ten sposób doskonale poprawisz koordynację dolnych części ciała.

3. Siła; Bycie szybkim i zwinnym jest bez sensu, jeśli nie jesteś w stanie podnosić ciężkich rzeczy. Najlepszym wyborem do budowy siły są ćwiczenia całego ciała, jak martwy ciąg czy przysiady. Osobiście lubię wykonywać martwy ciąg z podwyższenia, ponieważ ma to większe przeniesienie na dyscyplinę sportu, którą uprawiam. Jeśli jesteś w stanie wykonać martwy ciąg z bloczka, będzie ci łatwo podnieść cokolwiek z podłogi. Ruch ten również utrzymuje i poprawia mobilność oraz siłę bioder. Dla górnych partii ciała, ruchy, które mają największe możliwe przeniesienie na inne rzeczy to ruchy gimnastyczne.
W przykładowej serii ćwiczeń zaczynam od L-siadu, przechodzę do stania na rękach i następnie wykonuje pompki na rękach. Ruch ten obejmuje pełen zakres ruchu ramion, przenosząc całą masę twojego ciała na ręce w trakcie wszystkich ćwiczeń. Nie jestem gimnastykiem. Gdy zaczynałem podnosić ciężary mając 17 lat nie mogłem wykonać ani jednego podciągnięcia na drążku ani dotknąć palcami swoich palców u stóp. Stały postęp i małe kroki czynią tutaj magię.
Poziomica jest najtrudniejszym ćwiczeniem podciągania połączonym z najcięższym ćwiczeniem tułowia jaki można sobie wyobrazić. Sama w sobie, poziomica już zbuduje ogromną siłą przyciągania oraz plecy, których pozazdrości ci nie jeden siłacz.
Oba ruchy wymagają zainwestowania naprawdę krótkiego czasu, a dają mnóstwo korzyści siłowych.
Bonus: Wspieranie ciągiem na kółkach gimnastycznych. To najtrudniejsze podciąganie w połączeniu z najbardziej wymagającą odmianą pompki rzymskiej. Jeśli musisz wybrać tylko jedno ćwiczenie, niech to będzie wspieranie ciągiem na kółkach gimnastycznych.
Jeśli trzymasz się tych ruchów i rozwijasz je odpowiednio, przekonasz się, że podnoszenie ciężarów po prostu będzie łatwiejsze. Ćwiczenia te są uzupełnieniem mocno obciążonych ruchów całego ciała. Nie można oczekiwać, że będziesz w stanie podnosić ciężar nad głowę, jeśli nie będziesz miał do tego podstaw.