GOODBYE CELLULIT…

Gładka, jędrna skóra i zredukowana tkanka tłuszczowa...

poniedziałek, 14 Maj 2018

Zmniejsz zatrzymywanie płynów…  Zmniejszenie zatrzymywania płynów może pomóc w polepszeniu „wyglądu cellulitu”. Przede wszystkim, pamiętaj o nawadnianiu się. Pomoże to wypłukać toksyny i sprawi, że skóra będzie elastyczna i miękka. Staraj się pić co najmniej 3 do 4 l wody dziennie. Możesz również zastosować suplement, by zmniejszyć zatrzymywanie wody, np. ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego, który jest naturalnym środkiem moczopędnym i wypłukuje płyny znajdujące się pod skórą.

Zwiększ ilość wytwarzanego kolagenu… Zwiększanie ilości wytwarzanego kolagenu wzmocni tkankę łączną i poprawi wygląd cellulitu. Ujawniono, że ekstrakt z wąkroty azjatyckiej poprawia elastyczność skóry i sprawia, że staje się ona grubsza poprzez zwiększoną produkcję kolagenu, co pomaga w zminimalizowaniu brzydkiego wyglądu cellulitu. Witamina C to kolejny suplement, który może pomóc w stymulacji wytwarzania kolagenu na poziomie genetycznym poprzez uruchamianie ścieżek transkrypcji i syntezy.

Popraw krążenie… Zwiększanie przepływu krwi za pomocą ćwiczeń to jeden sposób, ale istnieje również kilka suplementów, które mogą zwiększyć przepływ krwi w tkankach. Ekstrakt z kasztanowca zwyczajnego może zmniejszyć małe pory na ścianach naczyń włosowatych i poprawić przepływ krwi. Wpłynie to pozytywnie na wygląd cellulitu oraz zmniejszy żylaki, jeśli je masz, a także pozwoli uniknąć zatrzymywania płynów w kończynach dolnych. Miłorząb dwuklapowy to kolejny środek, który zwiększa przepływ krwi. Spróbuj stosować 50 mg ekstraktu z kasztanowca zwyczajnego lub 150 mg miłorzębu dwuklapowego.

Wypróbuj kremy do użytku miejscowego… Kremy miejscowe mogą zmniejszać stany zapalne, zwiększać przepływ krwi, zmniejszać ilość płynów oraz wspierać wytwarzanie kolagenu. Mimo, że nie są najlepszą metodą zwalczania cellulitu, mogą wpływać na poprawę jego wyglądu. Wypróbuj aminofilinę lub kremy na bazie kofeiny, które pomogą stymulować uwalnianie i spalanie komórek tłuszczowych w danym miejscu. Wiele kremów zwalczających cellulit zawiera witaminę C, która wspomaga wytwarzanie kolagenu, witaminę A zmniejszającą ilość wolnych rodników rozbijających kolagen oraz inne suplementy wspomniane powyżej. Pamiętaj, by stosować wszystkie metody – zwłaszcza te dotyczące zdrowej diety i konsekwentnej rutyny ćwiczeń, by maksymalnie powstrzymać cellulit.