GOODBYE CELLULIT…

GOODBYE CELLULIT…

GOODBYE CELLULIT… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Zmiany w ilościach estrogenu mogą osłabiać tkankę łączną, która otacza komórki tłuszczu i wpływać negatywnie na struktury pomocnicze skóry. Powoduje to utratę receptorów naczyń krwionośnych w okolicach ud i bioder oraz mniejszy przepływ krwi w tych miejscach. Gdy przepływ krwi ulega zmniejszeniu, powoduje to utlenianie tłuszczu w danym miejscu oraz produkcję mniejszej ilości kolagenu co z kolei wpływa na gromadzenie się większych ilości tłuszczu i osłabienie tkanek łącznych. Gdyby tego było mało, nasze komórki tłuszczowe są również rozmieszczone w kolumnach pionowych, co sprawia, że są podatne na pęcznienie i zagłębianie się. U większości z nas cellulit występuje w jakimś stopniu, a gdy się starzejemy, sytuacja zwykle się pogarsza. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli regularnie ćwiczysz i stosujesz zdrową dietę to w zasadzie walczysz już z cellulitem! Chcesz wzmocnić swoje wysiłki?
Wypróbuj siedem poniższych sposobów pomagających w walce z cellulitem:

Jedz mniej cukru… Wiadomo, że stosowanie zdrowej diety jest konieczne, by zbudować beztłuszczową masę mięśniową, ale taka dieta jest również niezbędna by zachować niski poziom tkanki tłuszczowej. Jeśli jeszcze tego nie robisz, zastosuj dietę o niskiej zawartości cukru i trzymaj się złożonych węglowodanów bogatych w błonnik, które zapewniają energię na dłuższy czas. Zbyt duża ilość cukru powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej, co z kolei wpływa na większe otłuszczenie, które może sprawiać, że cellulit będzie wyglądał jeszcze gorzej.

Jedz więcej zdrowych tłuszczów… Zwiększ spożycie kwasów tłuszczowych omega-3. Kwasy omega-3 pomogą zrównoważyć poziom hormonów, zmniejszyć stany zapalne, stymulować wytwarzanie kolagenu, co pomaga zwalczać cellulit. Dodaj do swojej diety zdrowe tłuszcze jak olej rybi, olej lniany lub olej z nasion szałwii hiszpańskiej, które zawierają mnóstwo kwasów tłuszczowych omega-3.

Trenuj… Oczywiście, trening zwiększa ilość beztłuszczowej tkanki mięśniowej, ale poprawia również cyrkulację krwi. Im więcej poruszasz swoim ciałem, tym bardziej aktywny będzie przepływ krwi do tkanki tłuszczowej, co zwiększy utlenianie tłuszczu lub jego spalanie. Słaby przepływ krwi może powodować twardnienie kolagenu wokół otłuszczenia, co wpływa na znacznie gorszy wygląd cellulitu! Podczas treningów skupiaj się na budowaniu mięśni i spalaniu tłuszczu. Zwiększanie beztłuszczowej masy mięśniowej sprawi, że ciało będzie twardsze i bardziej zwarte, a spalanie tłuszczu złagodzi zagłębienia w skórze.