DOMOWY MOTYWATOR…

3 ŁATWE TRENINGI SPALAJĄCE TUSZCZ...

wtorek, 28 czerwca 2016

 No i mamy już lato, a kilkoro z nas ciągle ma dodatkowe kilogramy, które musi spalić. Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej? Krótkie i intensywne treningi. Oto trzy pomysły na szybkie spalanie tłuszczu, które wymagają jedynie czasomierza na siłowni lub jednej z wielu aplikacji interwałowych na smartphonie.

1. Bieganie interwałowe:Najbardziej lubię ustawić czasomierz na 1 minutę pracy i 30 sekund odpoczynku i powtórzyć ten zestaw 8 razy. Czyli trwa to łącznie 12 minut. To wystarczająco dużo czasu na solidny trening, ale nie za dużo, by znudzić się czy przetrenować.
Wybierz dwa miejsca, by biegać w jedną i w drugą stronę. Trzymaj się tego dystansu przez minutę. Dystans wynoszący około 30 metrów w każdą stronę jest idealny, ponieważ zmusza cię do zmiany kierunku co 5-10 sekund, dzięki temu musisz również pracować nad koordynacją i równowagą. Mimo, że to ciężka praca, szybko się kończy. Przejrzyj badania wykonane na temat ciężkich treningów interwałowych w porównaniu ze standardowymi treningami. Ciężka praca trwa krótko, więc jest znośna.


2. Trening TABATA: Wspominaliśmy już o tabacie, ale zrobimy to tutaj ponownie, ponieważ są wydajne czasowo i efektywne jeśli chodzi o zwiększanie tempa metabolizmu. Można je również wykonywać stosując różne ćwiczenia, ale najlepiej działają jeśli trzymamy się jednego ćwiczenia lub jednej części ciała. Na przykład przysiady lub wykroki tabata są bardzo efektywne jeśli chodzi o tworzenie długu tlenowego w dużych grupach mięśniowych, które spalają tłuszcz i budują mięśnie godzinami po treningu. Jeśli masz smartphona możesz ścięgnąć po jedną z wielu dostępnych aplikacji tabata. Moją ulubioną aplikacją jest darmowy Tabata Timer.