DOCIERANIE DO RDZENIA KORPUSU…

DOCIERANIE DO RDZENIA KORPUSU…

DOCIERANIE DO RDZENIA KORPUSU… 301 450 FitNow - studio treningów

Korpus jest właściwą odpowiedzią, niezależnie od tego czy masz problemy związane z urazami odniesionymi podczas ćwiczeń czy jakieś inne dolegliwości organizmu. Jednak trening korpusu nie jest nadmiernie używany, ponieważ definicja korpusu ma kilka różnych znaczeń. Dla niektórych rdzeń jest po prostu innym określeniem mięśni brzucha, dla jeszcze innych na korpus składa się kompleks lędźwiowo-miedniczno-biodrowy – szerokie spektrum mięśni – od kręgosłupa, poprzez mięśnie brzucha, mięśnie bioder, aż po mięśnie dna miednicy.
Naukowcy zwykle skupiają się na drugim spośród przedstawionych tutaj opisów, który ilustruje ponad 29 par mięśni pracujących nad stabilizacją kręgosłupa, miednicy i bioder podczas każdego ruchu ciała. Jak sobie zapewne wyobrażacie, fakt, że korpus jest integralnym połączeniem pomiędzy górną i dolną częścią sylwetki sprawia, że nie ma nic dziwnego w tym, iż brak siły korpusu może powodować niesprzyjające obciążanie stawów, marnowanie energii mięśniowej, zbyt niską wydajność, a także może przyczyniać się do powstawania braku równowagi między mięśniami.

Pracuj nad korpusem… Jednak popularna porada: „musisz pracować nad korpusem“ nie jest magicznym rozwiązaniem w przypadku wielu zastojów sportowych i/lub urazów. To prawda, że badania pokazują, iż silniejszy korpus może nam pomóc w byciu sprawniejszym fizycznie i zdrowszym, ale nie wszystkie ćwiczenia korpusu zapewniają takie same rezultaty.
Poniżej znajdują się najnowsze badania dotyczącego tego, czego możesz oczekiwać ze swojej walki o utrzymanie idealnej pozycji plank (deska):

1.Nie spodziewaj się poprawy wydajności…Siła nóg, zwinność i dynamiczne obciążanie kolan to niektóre elementy fitnessu, które każdy, kto uprawia sport, chciałby poprawić, by uzyskać lepsze osiągnięcia w swojej ulubionej dyscyplinie. Niektórzy wierzą, że stosowanie ćwiczeń korpusu jako dodatek do treningu oporowego jest idealnym połączeniem poprawiającym osiągnięcia.
Jednak nie myśl, że ćwiczenia korpusu nie są warte wysiłku – mięśnie wchodzące w skład korpusu będą bardziej wytrzymałe i silne. Powinieneś więc stosować specjalne ćwiczenia, które pracują nad korpusem w taki sam sposób, jakiego wymaga od ciebie twój sport. Na przykład, jeśli grasz w tenisa, zyskasz więcej korzyści z wykonywania spaceru farmera z naprzmienną rotacją korpusu z obciążeniem lub bez, niż z utrzymywania pozycji deski.

2.Korzyści uboczne ćwiczeń górnej części ciała…Deska może nie być jedynym sposobem na wzmocnienie mięśni brzucha oraz lędźwiowych. Wykonywanie ćwiczeń na górne części ciała w pozycji stojącej, gdy miednica jest w ustalonej pozycji – zwłaszcza w przypadku jednostronnych ćwiczeń jak wznosy ramion z obciążeniem do przodu i do boku – oraz w przypadku zmieniania zarówno pozycji ręki (na skośną, przednią, boczną, itd.), jak i kierunku wykonywania ruchu (odpychanie i przyciąganie), wymaga użycia mięśni brzucha oraz lędźwiowych w większym stopniu niż podczas wykonywania izometrycznych ćwiczeń tułowia. Dzieje się tak w przypadku wykonywania ćwiczeń, w których wywierasz siłę, ale nie poruszasz ciałem jak w przypadku deski i deski bocznej.