CZEŚĆ JESTEM JOGA

CZEŚĆ JESTEM JOGA

CZEŚĆ JESTEM JOGA 1550 650 FitNow - treningi personalne

Tradycja Ashtangi i styl nauczania

Tradycyjna Ashtanga składa się z sześciu serii asan, których trudność stopniowo wzrasta. Mamy tutaj serię podstawową (prowadzoną w naszym studiu), średniozaawansowaną (której asany wplatamy w serię podstawową) i cztery serie zaawansowane. Kolejne serie bazują na sobie, co pozwala przygotować pięcia się po drabinie coraz trudniejszych serii.

Asany są zaprojektowane w taki sposób, by każda z nich przygotowywała osobę praktykującą do wykonania kolejnej. System Asthangi jest nastawiony na dokonywanie postępów podczas każdej kolejnej praktyki. Ten system sprawdza się szczególnie w przypadku praktyki osób początkujących.

Serie Ashtangi posiadają również dwie różne metody nauczania. Jedna z nich to styl Mysore gdzie zajęcia nie są aktywnie prowadzone przez instruktora. Zamiast tego każdy ćwiczy we własnym tempie. Drugi rodzaj to zajęcia prowadzone w bardziej typowy sposób. Zajęcia prowadzone zwykle skupiają się na seriach podstawowych, czyli na bardziej fundamentalnych pozycjach i jest to system nauczania w naszym studiu.

Dla początkujących

Czy w takim razie Ashtanga nadaje się dla początkującego jogina? Oczywiście! Instruktor przeprowadzi cię przez podstawową serię i zaproponuje odpowiednie zmiany lub korekty pozycji. Wiek, budowa ciała czy stopień sprawności fizycznej nie mają znaczenia – instruktor będzie pracował z tobą w taki sposób, byś czerpał jak najwięcej z praktyki.

Ashtanga to również świetny sposób na wcielenie medytacji w życie. Mając wyznaczone postępy podczas praktyki, będziesz w stanie bardziej skoncentrować się na oddechu. To skupienie pomoże ci zapanować nad własnym ciałem i zorientować się, na co możesz pozwolić sobie danego dnia. Jednego dnia będziesz w stanie pracować ciężej, a być może następnego będziesz musiał nieco odpuścić. Medytacja pozwala bardziej dostroić się do samego siebie.

Ashtanga joga jest świetna dla początkujących i zaprawionych joginów. Przejdź się na zajęcia prowadzone przez instruktora i sam zobacz. Być może uzależnisz się tak samo jak ja .