CZEŚĆ JESTEM JOGA

I zmienię Twoje życie.

czwartek, 11 Lipiec 2019

Zdecydowałem się wprowadzić jogę na stałe do naszego Centrum Treningowego. Dlaczego właśnie decyzja padła na jogę dynamiczną?
Jest to świetny system, poczynając od jego struktury, a na pojawiającym się podczas praktyki aspekcie duchowym kończąc.
Ashtanga joga to system, który jest stworzony naprawdę dla każdej osoby – od początkującej po zaawansowanej kończąc.

Tradycja Ashtangi i styl nauczania

Tradycyjna Ashtanga składa się z sześciu serii asan, których trudność stopniowo wzrasta. Mamy tutaj serię podstawową (prowadzoną w naszym studiu), średniozaawansowaną (której asany wplatamy w serię podstawową) i cztery serie zaawansowane. Kolejne serie bazują na sobie, co pozwala przygotować pięcia się po drabinie coraz trudniejszych serii.

Asany są zaprojektowane w taki sposób, by każda z nich przygotowywała osobę praktykującą do wykonania kolejnej. System Asthangi jest nastawiony na dokonywanie postępów podczas każdej kolejnej praktyki. Ten system sprawdza się szczególnie w przypadku praktyki osób początkujących.

Serie Ashtangi posiadają również dwie różne metody nauczania. Jedna z nich to styl Mysore gdzie zajęcia nie są aktywnie prowadzone przez instruktora. Zamiast tego każdy ćwiczy we własnym tempie. Drugi rodzaj to zajęcia prowadzone w bardziej typowy sposób. Zajęcia prowadzone zwykle skupiają się na seriach podstawowych, czyli na bardziej fundamentalnych pozycjach i jest to system nauczania w naszym studiu.

Dla początkujących

Czy w takim razie Ashtanga nadaje się dla początkującego jogina? Oczywiście! Instruktor przeprowadzi cię przez podstawową serię i zaproponuje odpowiednie zmiany lub korekty pozycji. Wiek, budowa ciała czy stopień sprawności fizycznej nie mają znaczenia – instruktor będzie pracował z tobą w taki sposób, byś czerpał jak najwięcej z praktyki.

Ashtanga to również świetny sposób na wcielenie medytacji w życie. Mając wyznaczone postępy podczas praktyki, będziesz w stanie bardziej skoncentrować się na oddechu. To skupienie pomoże ci zapanować nad własnym ciałem i zorientować się, na co możesz pozwolić sobie danego dnia. Jednego dnia będziesz w stanie pracować ciężej, a być może następnego będziesz musiał nieco odpuścić. Medytacja pozwala bardziej dostroić się do samego siebie.

Ashtanga joga jest świetna dla początkujących i zaprawionych joginów. Przejdź się na zajęcia prowadzone przez instruktora i sam zobacz. Być może uzależnisz się tak samo jak ja .