ALTERNATYWY Z MASĄ CIAŁA…

ALTERNATYWY Z MASĄ CIAŁA…

ALTERNATYWY Z MASĄ CIAŁA… 300 458 FitNow - treningi personalne

Przysiady na jednej nodze zamiast przysiadów z obciążeniem; Wykonując przysiady na jednej nodze automatycznie podwajasz intensywność ćwiczenia bez używania jakiegokolwiek dodatkowego obciążenia. Zdarza się, że nawet osoby wykonujące przysiady ze sztangą obciążoną wagą równą ich masy ciała, mają problemy z przysiadem na jednej nodze typu „pistolet”. „Pistolet” rzuca wyzwanie twojej równowadze i elastyczności, a także pomoże w likwidacji potencjalnego braku równowagi mięśniowej dolnych partii ciała. Nauczenie się przysiadu „pistolet” zajmuje dużo czasu i wymaga praktyki, więc nie zniechęcaj się od razu.
Kliknij tutaj by zobaczyć jak wygląda przysiad „pistolet”
Jeśli nie jesteś jeszcze wystarczająco silny na „pistolet”, istnieją prostsze wariacje przysiadu na jednej nodze, z pomocą których możesz piąć się w górę. Nigdy już nie będziesz musiał przejmować się gościem, który znów ćwiczy biceps przy klatce do przysiadów, rujnując twój dzień treningu nóg. W zasadzie, tego ćwiczenia przecież wcale nie musisz nawet robić na siłowni.

Mostek zamiast martwego ciągu; Ok, tu mnie masz. Naprawdę nie ma możliwości zrobić martwego ciągu, nie robiąc martwego ciągu. Jednak jest kilka efektywnych sposobów na trening tych samych mięśni, z wykorzystaniem jedynie masy własnego ciała.
Mostek jest jednym z nich. Zapewnia on porządne rozciągnięcie wszystkich mięśni w przedniej części ciała, jednocześnie angażując w pracę tylne mięśnie. To fantastyczny sposób na wzmocnienie mięśni tylnego łańcucha kinetycznego. Możesz wykonywać mostek na powtórzenia lub utrzymywać pozycję na czas.

Projektowanie programu treningu z masą ciała; Jeśli kochasz trening z obciążeniem, nie mówię byś przestał go wykonywać. W zasadzie, program hybrydowy, zawierający zarówno ćwiczenia z masą ciała jak i z obciążeniem, działa na większość ludzi znacznie lepiej niż sam trening z masą własnego ciała. Jeśli zwyczajnie nie potrafisz wyobrazić sobie porzucenia przysiadów czy martwego ciągu, możesz po prostu przez miesiąc dokładać do nich trening klatki czy barków w formie treningu z masą ciała – lub vice versa. Rób to, co podpowiada ci twoje ciało.
Założę się, że po przeczytaniu tego artykułu, wielu z was spróbuje przez kilka tygodni trenować tylko z masą własnego ciała. To doskonale odświeżająca i zaskakująco wyzywająca odskocznia od codzienności, jeśli oczywiście odpowiednio dobierzesz ćwiczenia i będziesz przykładać się do treningów.