ALTERNATYWY Z MASĄ CIAŁA…

ALTERNATYWY Z MASĄ CIAŁA…

ALTERNATYWY Z MASĄ CIAŁA… 300 458 FitNow - treningi personalne

Ludzie, którzy zrobili już naprawdę duże postępy z ciężarami, często chcą spróbować zamienić część swojego treningu (lub czasem cały trening) na ćwiczenia z masą ciała. Znają korzyści płynące z tego rodzaju aktywności – czyli poprawa zdrowia stawów, zwiększona mobilność i lepsza propriocepcja – jednak odłożenie sztangi, często przychodzi im z pewnym wahaniem.
Wielu z nas ma trudność z zaakceptowaniem faktu, że każdy może stać się silny i muskularny bez dotykania choćby jednej hantli, sztangi czy czajnika. Wydaje się to zbyt proste, by było prawdziwe. Prócz tego, cały przemysł wciska nam tony sprzętu do ćwiczeń.
Fakt jest taki, że możesz ćwiczyć każdy mięsień swojego ciała, by stać się silniejszym nawet bez zaglądania na siłownię, podnoszenia ciężarów ani stosowania zaawansowanych maszyn. Po prostu bądź kreatywny i trzymaj trening na wysokim poziomie!
Wiem, że jesteś ciekawy tych umiejętności, zwłaszcza jeśli kiedykolwiek widziałeś kogoś wykonującego przysiady na jednej nodze lub pompki na jednej ręce, a sam nie mogłeś tego zrobić. Oto kilka wskazówek, jak zamienić standardowe ćwiczenia treningu siłowego na ich odpowiedniki w wersji z masą ciała, bez poświęcania siły czy masy mięśniowej.

Pompki zamiast wyciskania na ławce; Wiem co myślisz: pompki są zbyt łatwe, by zastąpić nimi wyciskanie na ławce, prawda? Zanim zaczniesz się nakręcać, wysłuchaj mnie.
Trenerzy wiedzą, że aby zwiększyć siłę i masę mięśni, potrzebujesz wystarczającego oporu, by zmęczyć mięśnie w zakresie 5-15 powtórzeń. Jeśli jesteś w stanie zrobić 50 pompek pod rząd, nie musisz od razu z nich rezygnować. Pomyśl raczej o bardziej zaawansowanych odmianach pompek.
Wąskie pompki (diamentowe) są idealnym przykładem postępu w porównaniu ze standardową wersją. Gdy te staną się łatwe, możesz zacząć trening pompek z klaskaniem i pompek na jednej ręce. Wciąż zbyt łatwo? To może spróbuj pompek na jednej ręce z klaskaniem?