AKTYWNOŚĆ = ENDORFINY = SZCZĘŚCIE…

AKTYWNOŚĆ = ENDORFINY = SZCZĘŚCIE…

AKTYWNOŚĆ = ENDORFINY = SZCZĘŚCIE… 1550 650 FitNow - treningi personalne

DEFINICJA… Prawdę mówiąc, szczęście nie ma swojej dokładnej definicji. Większość ludzi zgadza się, że szczęście jest indywidualnie zależne od jednostki oraz, że definitywnie jest to coś wspaniałego. Można zatem stwierdzić, że szczęście da się odnaleźć w sposobie życia i specyficznym spojrzeniu na świat.

GRA WARTA ŚWIECZKI… Tak naprawdę naukowcy odkryli, że pogoń za szczęściem ma swoje zalety. Szczęśliwi ludzie są nie tylko zdrowsi, ale również zwykle żyją dłużej. Dodatkowo istnieje większa szansa, że odniosą sukces, będą produktywni w pracy, kreatywni i lubiani przez innych. Prawdopodobnie będą również czuli się spełnieni w swoim życiu.

POWIĄZANIA POMIĘDZY ĆWICZENIAMI I SZCZĘŚCIEM… Istnieje związek pomiędzy ćwiczeniami i szczęściem. Wiele badań dowiodło, że ćwiczenia zwiększają ilość endorfin i przeciwciał produkowanych przez ciało – obydwa te czynniki zwiększają poczucie szczęścia. Jeśli chodzi o ilość, odkrycia naukowe wskazują, że 30 minut dziennie, przez przynajmniej 3 do 5 dni w tygodniu, to najbardziej efektywna dawka aktywności fizycznej. Natomiast jeśli chodzi o skuteczność okazuje się, że wszystkie rodzaje ćwiczeń mają pozytywny wpływ na uczucie szczęścia, do pewnego stopnia.

POZA GENETYKĄ… Wielu ludzi wierzy, że albo rodzimy się szczęśliwi albo nie. Jednak nie do końca. Badania pokazują, że szczęście to około 50% genetyki, 40% intencji i 10% okoliczności. Jeśli ktoś chce być szczęśliwszy, powinien nad tym pracować, a zwłaszcza starać się kontrolować sposób, w jaki się zachowuje i myśli (właśnie na tym polega „intencyjna” część szczęścia).

ODPOWIEDNI WYBÓR… Szczęście nie jest produktem ubocznym dobrej fortuny. Tak naprawdę do pewnego stopnia szczęście jest wyborem. Osoby, które chcą być szczęśliwe powinny skupiać się na pozytywnych aspektach życia. A jeśli będą widzieć wszystko w negatywnym świetle, ich światopogląd prawdopodobnie stanie się samospełniającą się przepowiednią. Powinni nauczyć się lubić innych ludzi oraz siebie. Jeśli popełnią błąd, nie powinni robić sobie z tego powodu wyrzutów. Zamiast tego powinni czerpać naukę z błędu i iść naprzód.