8 PORAD, JAK POPRAWIĆ POSTAWĘ PODCZAS SIEDZENIA

8 PORAD, JAK POPRAWIĆ POSTAWĘ PODCZAS SIEDZENIA

8 PORAD, JAK POPRAWIĆ POSTAWĘ PODCZAS SIEDZENIA 477 200 FitNow - treningi personalne

Ból pleców dotyka ośmiu na 10 osób w pewnym momencie życia i może mieć różny przebieg – od ciągłego bólu po ostry, przewlekły ból. Podczas gdy ból pleców może się pojawić po intensywnych ćwiczeniach, może być wynikiem pracy fizycznej lub niewygodnej pozycji w trakcie spania, często, po prostu jest to pogorszeniem złych nawyków „już niepoprawnej pozycji”.

Nasze ciała są stworzone do bycia w ciągłym ruchu, ale wielu z nas porusza się tylko z jednego miejsca na drugie, limitując zakresu ruchu do absolutnego minimum.  Trudno jest unikać siedzenia, lecz zbyt dużo siedzenia może w najlepszym wypadku wywoływać dyskomfort, a w najgorszym może być zabójcze.

Ćwiczenie dobrej postawy może zapobiegać bólowi szyi, bioder i kolan, a także zapewnia przeponie i klatce piersiowej więcej miejsca na rozszerzanie się podczas oddychania. Jeśli te powody nie są wystarczająco przekonujące, dobra postawa sprawia, że ​​wyglądasz na wyższego, szczuplejszego i bardziej pewnego siebie.

Oto jak poprawić postawę podczas siedzenia. Wrzuć te wskazówki do głowy i stosuj codziennie. Są łatwe i skuteczne!

  1.  Nie krzyżuj nóg.  W zamian, oprzyj stopy płasko na podłodze przed sobą.

2.Ustaw siedzenie tak, aby biodra znajdowały się nieco powyżej kolan. Pozwala to twojemu ciału odpowiednio rozłożyć ciężar na stopy, uda, biodra i dolną część pleców.

3. Rozluźnij ramiona. Pamiętaj o tym regularnie, ponieważ często napinamy się, nie zdając sobie z tego sprawy.

4. Wyrównaj głowę i szyję z kręgosłupem.

5. Trzymaj ekran komputera na wysokości oczu, abyś nie był zmuszony do patrzenia w górę lub garbienia się, patrząc w dół.

6. Jeśli podczas siedzenia, twoja część lędźwiowa nie ma delikatnego łuku, umieść małą poduszkę  między a dolnym oparciem krzesła a plecami, aby zapewnić wsparcie.

7. Co 30 minut wstań i przespaceruj się.

8. TA PORADA JEST NAJWAŻNIEJSZA I POWINNA ZNAJDOWAĆ SIĘ NA PIERWSZEJ POZYCJI.  Jest nią RUCH.  Zapewnij, że wykonujesz minimum 30 min ćwiczeń w pełnym zakresie ruchu dziennie.  Jeśli nie wiesz gdzie zacząć, zatrudnij Trenera Personalnego. Wykonując poprawne ćwiczenia siłowe, budując korpus mięśniowy, zapewnisz siłę i wytrzymałość mięśniową potrzebną do odciążenia kręgosłupa.