6 propozycji na aktywne lato

6 propozycji na aktywne lato

6 propozycji na aktywne lato 1550 650 FitNow - treningi personalne

1. Pływanie
Pływanie jest popularną formą aktywności fizycznej podczas gorących miesięcy letnich. Pływać możesz w basenie, jeziorze, morzu lub oceanie. Pływanie w basenach jest oczywiście o wiele bezpieczniejsze niż pływanie w jeziorze czy morzu. Jeżeli jesteś początkującym pływakiem, nie próbuj pływać w miejscach, gdzie nie ma ratownika.

2. Chodzenie po górach
Chodzenie po górach jest doskonałą zabawą na lato. Jeśli nie masz zbyt wielkiego doświadczenia, pamiętaj by zapoznać się z czyhającymi na turystów niebezpieczeństwami. Musisz mieć odpowiedni strój gdy idziesz w góry, a także wygodne obuwie, które będzie ochraniać twoje stopy i kostki w czasie wędrówki. Spróbuj na początek chodzić z grupą przyjaciół, a jeśli nie czujesz się komfortowo – nie zmuszaj się.

3. Jazda na rowerze
Rower jest aktywnością, którą możesz wykonywać samemu lub z przyjaciółmi. Poza rowerem, będziesz potrzebował kasku, i bidonu z wodą. Specjalistyczny strój nie jest konieczny – ważne by nie ograniczał twoich ruchów i był przewiewny. Przed rozpoczęciem wycieczki rowerowej zapoznaj się z trasą i nie zapomnij wziąć ze sobą mapy. Pamiętaj też by nie odjechać za daleko, bo przecież będziesz musiał jeszcze wrócić.

4. Badminton
Gra w badmintona to świetna opcja na utrzymanie formy w okresie letnim. Jeśli grasz jeden na jednego, będzie wymagać to od ciebie większego zaangażowania fizycznego niż w przypadku debla. Wszystko czego potrzebujesz to rakietki, lotki i trochę miejsca by rozstawić siatkę. Im dłużej grasz, tym więcej spalisz kalorii.

5. Frisbee
By uzyskać dobry trening z frisbee, będziesz potrzebował trochę miejsca. Rzucaj frisbee na plaży, w parku lub na boisku do piłki nożnej. Jeśli jesteś w stanie zebrać grupę znajomych by pograć razem, ustawcie się w dużym kole i rzucajcie do siebie. Inną opcją jest tzw. Ultimate Frisbee, gra zespołowa z użyciem frisbee, łącząca w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby.

6. Siatkówka plażowa
Gra w siatkówkę plażową będzie wpływać na praktycznie wszystkie mięśnie w twoim ciele. Nie tylko będziesz ćwiczyć nogi i ręce, lecz także poprawisz swoją kondycję. Siatkówka plażowa jest tak popularnym sportem, że boiska można spotkać nawet setki kilometrów w głąb lądu, z dala od piaszczystych plaż. Najczęściej w okolicy boisk szkolnych – jej pozytywne skutki na rozwój ciała zostały docenione kilka lat temu, gdy zaczęto znacznie częściej promować ten sport, choćby przez budowę piaszczystych boisk.