5 NAJLEPSZYCH RUCHÓW CROSSFIT…

5 NAJLEPSZYCH RUCHÓW CROSSFIT…

5 NAJLEPSZYCH RUCHÓW CROSSFIT… 300 445 FitNow - treningi personalne

Jeśli udało ci się skrócić czas potrzebny na wykonanie ulubionego treningu, możemy się założyć, że wiedziałeś, co robisz. Prawdopodobnie miałeś całkowicie przyjemny plan ataku. W końcu, gdy masz do czynienia z programem skierowanym na konkurowanie z samym sobą, a nie dojdziesz daleko jeśli precyzyjnie nie ustanowisz sobie celu i mapy, która wskaże ci w jaki sposób go osiągnąć.
Problem polega na tym, że treningi CrossFit są tak upakowane ćwiczeniami, z którymi chcemy się uporać, że bardzo trudno jest się skupić na najlepszym punkcie odniesienia dla sprawności fizycznej. By pomóc ci w zawężeniu elementów wymagających poprawy, wybraliśmy pięć ruchów, wokół których powinniście skupiać swoje cele.

1. Przysiad;

1. Przysiad z ciężarem ciała
2. Przysiad ze sztangą na barkach
3. Przysiad ze sztangą w przodzie
4. Przysiad z kettlebells

Te ćwiczenia to siła sama w sobie. Jeśli chcesz być silniejszy, musisz je wykonywać. Przysiady to również wspaniały sposób na zwiększenie mobilności i ogólnej równowagi.

2. Wyciskanie;

1. Wyciskanie sztangi w pionie
2. Wyciskanie sztangi na ławce (wszystkie pocycje – góra, dół, płasko)

CrossFit skupia się przede wszystkim na funkcjonalności, a umiejętność uniesienia ciężaru nad głową to zdolność, którą każdy powinien zdobyć.

3. Burpees;

1. Burpees z wyskokiem
2. Burpees z obciążeniem

To w 100% jest to osobista opinia, ale uważam, że burpees sprawiają, iż stajesz się wydajniejszy w życiu. Kiedyś widziałem świetny slogan, a brzmiał on: „gdy życie przyciśnie cię do ziemi, wykonaj burpee”.

4. Thruster;
1. Thrusters (ze sztangą, z kettlebells, z piłką lekarską)

Ten metaboliczny ruch obejmujący całe ciało jest najbardziej znienawidzony i typowy w zestawie ćwiczeń CrossFit.

5. Podciąganie;
1. Podciaganie podchwytem, nadchwytem, szeroko, wąsko…
2. Podciąganie w stylu kipling…

Ponownie, podciąganie to bardzo funkcjonalne ćwiczenie. Podczas ucieczki przed zombie, będziesz szczęśliwy, że możesz się na coś podciągnąć (albo wejść na drzewo). Każdy wie, że zombie nie potrafią wspinać się na drzewa.
Gdy już będziesz miał listę celów, ułóż dokładny plan ataku. Przykład, jeśli chcesz wykonać 20 nieprzerwanych podciągnięć, ustal datę osiągnięcia tego celu. Następnie rozłóż go na mniejsze cele, które będą stanowiły punkty odniesienia. By być odpowiedzialnym, przypisz odpowiednie daty do krótko- i długoterminowych celów. „Wykonam 20 podciągnięć bez przerywania do 3 stycznia 2017”, pozwoli ci to odnieść większy sukces niż: „Chcę być w stanie wykonać 20 nieprzerwanych podciągnięć”.
Gdy już osiągniesz cel, poklep się po plecach, weź głęboki oddech i ustanów kolejną bardziej wymagającą poprzeczkę, stosując tą samą metodologię, dzięki czemu będziesz stale miał przed sobą wyzwania psychiczne i fizyczne…