10 PRZYCZYN BRAKU POSTĘPU W TRENINGU…

10 PRZYCZYN BRAKU POSTĘPU W TRENINGU…

10 PRZYCZYN BRAKU POSTĘPU W TRENINGU… 299 400 FitNow - treningi personalne

1. TRENUJESZ NIEWYSTRACZAJĄCO MOCNO… Mięsień, który pracuje z coraz większym obciążeniem rośnie szybciej i mocniej. Musisz mieć opracowany plan treningowy, który zakłada progres w określonym czasie i równoczesne zwiększanie zakresu obciążenia. Jeśli trenujesz z 10 kilową hantlą przez ostatni tydzień, w kolejnym tygodniu zwiększ albo ciężar hantli, albo ilość powtórzeń.

2.NIE JESZ WYSTARCZAJĄCO DUŻO…Poświęcanie szczególnej uwagi na częstotliwość i jakość pożywienia to jeden z podstawowych elementów układanki. Jeśli nie masz czasu na przygotowanie wszystkich posiłków w ciągu dnia, lepiej wypij shake zamiast kupować śmieciowe jedzenie.

3.ZA MAŁO ŚPISZ… Sen to czas kiedy hormony budujące mięśnie krążą po ciele. Jeśli masz kłopoty z zaśnięciem unikaj kawy i alkoholu na 6 godzin przed pójściem do łóżka. Postaraj się przeznaczyć na nocny odpoczynek conajmniej 7-8 godzin. Jeśli jesteś zmęczony po takiej dawce snu, to albo masz alergie albo cierpisz na bezdech senny.  Najlepiej wówczas skonsultować się z lekarzem….

4.SAM ROZPISUJESZ TRENINGI…Ćwiczenia to nie są wielkie pojęcie naukowe, ale podstawy są oparte o naukowe badania. Jeśli nie jesteś specjalistą w dziedzinie ćwiczeń fizycznych i rozwoju mięśniowego, lepiej skonsultować swoje plany treningowe z doświadczonym trenerem personalnym. Mopże się okazać, że przez ostatnie lata popełniałeś błędy, a dodatkowo taka rozmowa może uchronić cię od ewentualnych kontuzji w przyszłości. Strona Fitnow.pl oferuje całą gamę treningów, możesz wybrać i skonsultować ze specjalistą. Zapraszamy do Centrum Treningowego Fitnow.pl w Krakowie lub napisać do trener@fitnow.pl

5.WYKONUJESZ ZBYT DUŻO ĆWICZEŃ…Jeśli zaplanowałeś zbyt wiele ćwiczeń podczas jednego treningu, to prawdopodobnie nie będziesz miał czasu na poprawne wykonanie wszystkich. Najlepiej skonstruować krótką listę, zawierającą takie ćwiczenia jak; przysiady, wyciskanie, podciąganie się, wiosło etc. Mięśnie rosną od mikroskopijnych urazów, musisz zaplanować wymagające ćwiczenia z odpowiednim ciężarem, by uzyskać postęp.

6.JESTEŚ NIEKONSEKWENTNY… Większość facetów trenuje na początku te partie ciała i mięśnie które lubią. Niektórzy znajdują jeszcze czas i motywację, by ćwiczyć resztę. By zbudować piękną, muskularną sylwetkę musisz skupić się na treningu całego ciała. Jeśli nie ćwiczysz należycie nóg – omijasz i ignorujesz największe i najsilniejsze mięśnie swojego ciała. Wykonując martwy ciąg lub przysiad, stymulujesz hormony wzrostu, które pomagają całemu ciału rosnąć równomiernie. Pamiętaj, bądź konsekwentny i nie zapominaj o całej sylwetce.