10 POWODÓW PRZEZ KTÓRE PRZYBIERASZ NA WADZE

10 POWODÓW PRZEZ KTÓRE PRZYBIERASZ NA WADZE

10 POWODÓW PRZEZ KTÓRE PRZYBIERASZ NA WADZE 1550 650 FitNow - treningi personalne

6. Uważaj na kalorie spożyte z napojami
Jeśli zauważasz, że pomimo sumiennego trzymania diety, nie chudniesz to pomyśl o tym co wypijasz w ciągu dnia. Jeśli jest to sok owocowy, kawa ze śmietanką i cukrem lub napoje energetyczne to prawdopodobnie niwelujesz deficyt energetyczny lub nawet prowadzisz do nadwyżki. Wyklucz z diety słodzone napoje gazowane, soki świeżo–wyciskane ogranicz do 1 porcji dziennie i pij kawę z chudym mlekiem.

7. Staraj się aby w Twojej diecie przeważały dania, które przygotowujesz samodzielnie
Jeśli przygotowujesz posiłki sam, masz wpływ na jakość i ilość składników, które w nim się znajdą. Nie musisz gotować wyszukanych i pracochłonnych dań. Wszystko jest kwestią dobrej organizacji. Pamiętaj, że nawet prosta kanapka z wędliną i dobrym pieczywem jest dla Ciebie lepsza niż precel zjedzony „w biegu” w drodze do pracy.

8. Zbyt krótkie/długie przerwy między posiłkami nie służą Twojej sylwetce
Jedzenie posiłków o stałych porach pozwala utrzymać podwyższony metabolizm. To prawda, ale pamiętaj że najważniejsze w kontroli masy ciała jest całkowita liczna spożytych kalorii w ciągu dnia. Zbyt częste spożywanie posiłków i za małe przerwy między nimi mogą sprawić że stracisz nad tym kontrolę. Zamiast częściej spożywać drobne małe przekąski skup się na 4 (maksymalnie 5) głównych posiłkach w ciągu dnia. Takie działanie pozwoli Ci lepiej kontrolować uczycie głodu i sytości w ciągu dnia.

9. Głodzenie się rano, a objadanie wieczorem.
To dosyć częste zjawisko, które dotyczy zwłaszcza osób na wysokich stanowiskach, zapracowanych i zabieganych, ale nie tylko. Stres i szybkie tempo hamują głód. Kawa która wypijasz jedna za drugą aby ograniczyć zmęczenie również zaburza apetyt. W konsekwencji wieczorem, gdy stres z Ciebie schodzi, rzucasz się na jedzenie. Jeśli przytoczona sytuacja nie jest Ci obca to koniecznie pracuj nad poprawą nawyków. Wprowadź minimum 3 posiłki w ciągu dnia. Na początku może być Ci ciężko, ale z czasem organizm sam, będzie się upominał o posiłek.

10. Nieprawidłowo zbilansowana dieta.
Wiadomym jest, że aby schudnąć potrzebujesz wygenerować deficyt energetyczny. Możesz to zrobić spożywając mniej energii, trenując lub stosując dwie opcje jednocześnie. Jednak zbyt duże obcinanie kalorii lub za niskie spożycie niektórych składników odżywczych może spowolnić progres. Organizm który, przez długi czas jest niedożywiony i przemęczony generuje kortyzol (hormon stresu) który chroni tłuszcz przed rozpadem. Ponadto gdy jesz za mało, a trenujesz intensywnie, narażasz się na kontuzje, które dodatkowo mogą Cię zahamować.