10 GADŻETÓW FITNESSOWYCH, KTÓRE NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ

10 GADŻETÓW FITNESSOWYCH, KTÓRE NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ

10 GADŻETÓW FITNESSOWYCH, KTÓRE NAPRAWDĘ DZIAŁAJĄ 1550 650 FitNow - treningi personalne

BOSU 

BOSU jest symulatorem ruchów charakterystycznych dla różnych dyscyplin sportowych. Zapewnia dwa typy treningu. Można użyć jednej strony do ćwiczenia górnych części ciała – pompki, mostek w podporze na łokciach i inne ćwiczenia na mięśnie brzucha – są one trudniejsze, ponieważ trudniej zachować równowagę, co zmusza mięśnie do cięższej pracy. Ale bądź ostrożny w przypadku ćwiczeń na stojąco – badania ukazuję, że wykonywanie ćwiczeń na jednej nodze jest lepsze (i bezpieczniejsze) jeśli chcemy zwiększyć równowagę i stabilność. W każdym razie, twoje ciało będzie ciężej pracować bez dodatkowego obciążenia. Wiele siłowni ma w ofercie zajęcia z BOSU. Możesz również dodać go do swojej własnej siłowni za około 400 zł.

TRX 

Istnieje powód, dla którego znani sportowcy uwielbiają TRX. System podwieszania, który wykorzystuje nylonowe paski i ciężar twojego ciała do budowania siły, równowagi, elastyczności i stabilności korpusu, został stworzony przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych (SEAL) i trenuje wszystkie części ciała podczas jednego treningu. Po prostu przywiąż paski do solidnej gałęzi drzewa albo do jakiegoś sprzętu na siłowni, a zyskasz 300 dodatkowych różnych opcji ćwiczeniowych (łącznie z wykrokami, wyciskaniem na ławeczce, przysiadami na jednej nodze). TRX dostępny jest na wielu siłowniach oraz w sklepach (około 200 zł za profesjonalny zestaw, w którym znajdują się paski i DVD)

Buty do podnoszenia ciężarów 
Bieganie maratonów wymaga odpowiedniego obuwia, tak samo jak sporty siłowy, wymagają stabilnego stawu skokowego aby uniknąć kontuzji.   Męskie buty do podnoszenia ciężarów gwarantują maksymalne wsparcie i trzymanie stopy na siłowni dzięki zintegrowanemu systemowi sznurowadeł, paskom w środkowej części buta i podeszwie środkowej o konstrukcji plastra miodu lub drewnianego klina.

Pierścień pilates
Jak zwiększyć intensywność treningu Pilates? Skorzystaj z pierścienia. Ściskanie tego koła angażuje grupę mięśniową , nad którą pracujesz i sprawia, że pracuje ona dodatkowo podczas podnoszenia i obniżania pierścienia. Opór pierścienia sprawia również, że twoje ciało pozostaje odpowiednio ułożone, a twój korpus jest napięty. Nic dziwnego, że nazywa się go również magicznym okręgiem. (około 50 zł).