ZNAJDŹ RÓWNOWAGĘ W TRENINGU…

ZNAJDŹ RÓWNOWAGĘ W TRENINGU…

ZNAJDŹ RÓWNOWAGĘ W TRENINGU… 300 464 admin

Korzyści treningu z obciążeniem dla kobiet… Trening siłowy ma liczne zalety, a niektórymi z nich są: zwiększanie metabolizmu, zmniejszanie zawartości procentowej tkanki tłuszczowej, lepsze podkreślenie i stonowanie mięśni, zwiększony poziom energii, mniejsze ryzyko poważnych chorób i większa pewność siebie.
Niewiele innych form ćwiczeń ma takie zalety, dzięki czemu trening z obciążeniem jest dobrym wyborem w powiązaniu z regularnymi ćwiczeniami. Wiele kobiet boi się i myśli, że trening tego typu jest tylko dla mężczyzn, ale to nieprawda. Jeśli już, trening z obciążeniem jest nawet ważniejszy dla kobiet, ponieważ zapewnia maksymalną kontrolę wagi ciała, z którą zmaga się większość z nich…

Wybieranie odpowiedniego programu…Kobiety muszą wprowadzić kilka zmian do swojego programu treningowego z obciążeniami w stosunku do treningu mężczyzn. Po pierwsze, ze względu na mniejszą ilość testosteronu w organizmie, prawdopodobnie nie będą w stanie poradzić sobie z taką samą intensywnością podczas treningów. Oznacza to, że nie powinnaś wykonywać wielu odmiennych ćwiczeń ani aż tylu serii.
Kobiety, które trenują od lat mogą tolerować większą intensywność, ponieważ ich ciało jest już przystosowane, więc oceń własne doświadczenie i predyspozycje, by określić co będzie dla ciebie odpowiednie.
Ponieważ kobiety nie chcą, aż w takim stopniu zwiększać swojej siły w porównaniu z mężczyznami, wykonywanie małej ilości powtórzeń (3-5 powtórzeń) raczej także nie powinno być priorytetem.
Zamiast tego, staraj się zróżnicować swój trening, przechodząc od zakresu powtórzeń 6-8 do 8-10, a następnie 10-12. Pozwoli ci to podkreślić mięśnie, zwiększyć metabolizm, zyskać trochę dodatkowej siły i zapobiec zastojom.