WYZNANIA WYSPORTOWANEJ MAMY

WYZNANIA WYSPORTOWANEJ MAMY

WYZNANIA WYSPORTOWANEJ MAMY 1550 550 FitNow - treningi personalne

Jednak nadal czułam się inaczej, zarówno psychicznie, jak i fizycznie.
Na przykład:

Niektóre mięśnie były słabsze ///

Ponieważ nosiłam dziecko przed sobą, czułam, że tył mojego ciała się poszerzył i stał się słabszy. Mój mały tyłek poszerzył się i spłaszczył. Wciąganie brzucha stało się prawie niemożliwe. Przed ciążą mogłam wykonać 50 pompek, a po byłam w stanie wykonać tylko 10 zanim mój korpus się poddał.

Miałam mniej energii ///

Zawsze słyszałam: „Pamiętaj, żeby dużo spać”. Zamiast słuchać rady, przewracałam oczami i denerwowałam się. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jakie to ważne. Noworodki budzą się co 2-3 godziny na karmienie, przewijanie, albo w moim przypadku, by płakać, ponieważ miały kolkę. Mała ilość snu w połączeniu z wykonywaniem prac domowych i zobowiązań związanych z rodziną pozbawiły mnie energii.

Nie byłam pewna siebie ///

Znienawidziłam wszystkie swoje ciuchy. W ubraniach ciążowych dosłownie tonęłam, a ciuchy sprzed ciąży mnie dusiły! Nie chciałam kupować ubrań większych o dwa rozmiary od mojej docelowej wagi. Czułam się piękna, gdy miałam okrągły brzuszek, ale po urodzeniu dziecka chciałam pozbyć się zbędnych kilogramów.
Nie czułam się do tego zobowiązana z powodu presji otoczenia. Po prostu nie byłam przyzwyczajona do extra kilogramów. Dodatkowa waga wpływała na mój brak pewności siebie i przyciemniała moje wewnętrzne poglądy.

Czułam się winna ///

Urodzenie dziecka może być najcudowniejszym i równocześnie totalnie zmieniającym kobiece życie momentem. Ciągle czułam się winna, że znów chcę być „sobą”, gdy powinnam cieszyć się swoim szczęściem. Czułam się również winna, ponieważ chciałam skupić się na mojej sprawności fizycznej, gdy powinnam radzić sobie ze stresem związanym z opieką nad noworodkiem.
Czułam się źle, ponieważ nie byłam z nim, gdy się budził ani gdy chciał jeść. Było mi również źle z tym, że chciałam mieć godzinę dla siebie lub zdrzemnąć się w środku dnia w pustym łóżku. Ale przede wszystkim czułam się winna, że chcę więcej od życia, mimo, że miałam już tak wiele.

Z czasem jest łatwiej///

Nie jest łatwo być mamą. A jeszcze trudniej być mamą sprawną fizycznie. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: jeśli chcesz być wyjątkową mamą, musisz siebie dobrze traktować. Żeby to zrobić, potrzebujesz ustalonych priorytetów, przemyślanego planu i przygotować się na wszystko co może nastąpić w życiu twoim i twojej rodziny. Potrzeba nieco wewnętrznej równowagi i odwagi, by powiedzieć: „Nie, nie będę zadowolona z mniejszych osiągnięć. Będę od siebie o wiele więcej wymagać”.

Zostanie mamą to nie koniec świata. To szansa na przetestowanie siły kobiety. Urodziłam dwoje dzieci w ciągu 3 lat. Macierzyństwo nie może cię złamać, może jedynie sprawić, że staniesz się lepszym człowiekiem.